Boštjan Nachbar je zbral sedem točk v 20 minutah. Foto: EPA
Keith Langford
Keith Langford je blestel v Milanu. Foto: EPA
Svetislav Pešić
Svetislav Pešić se je razburjal ves prvi polčas, v drugem polčasu pa je Bayern proti Partizanu zaigral bolje, v končnici naredil preobrati in prišel do druge zmage v Top 16. Foto: EPA

Kluba, ki imata letos izjemno visoke cilje, sta se v letošnjem prvem delu pomerila že dvakrat. V Carigradu je bil boljši Fener (75:70), v blaugrani pa so bili boljši gostitelji (94:81). V prvem krogu Top 16 je Fenerbahče klonil pred Olympiacosom in bo moral v nadaljevanju prikazati precej več.
Ob odmoru izid poravnan
Katalonci, ki so igrali brez poškodovanega Juana Carlosa Navarra, so bili boljši na uvodu. Erazem Lorbek je nanizal pet točk v prvi četrtini, Nachbar pa je zadel trojko za 18:23. Turki so se prebudili tik pred polčasom, ko so z delnim izidom 8:1 na krilih Boja McCalebba prevzeli pobudo (39:37).
Barca je imela minimalno prednost v tretji četrtini, v odločilnih minutah pa se je izkazal Marcelinho Huertas, ki je nanizal sedem točk zapored in štiri minute pred koncem je Barcelona povedla za štiri točke (63:67).
Huertas prevesil tehtnico na stran Barce
Sijajni Huertas (23 točk) je zadel trojko minuto in pol pred koncem (67:72), 34 sekund pred koncem je dodal dva prosta meta (69:74), po zgrešeni trojki Bojana Bogdanovića 21 sekund pred koncem je kazalo, da je srečanje odločeno. Kostas Papanikolaou je zgrešil dva prosta meta, McCalebb pa je v protinapadu polagal ob prekršku Papanikolaouja. Makedonski reprezentant je zgrešil prosti met, odbito žogo je ujel Nemanja Bjelica in znižal na 73:74. Huertas je deset sekund pred koncem zadel oba prosta meta, Bogdanović pa je zgrešil trojko z levega krila za podaljšek.

Popoln mrk Olympiacosa v tretji četrtini
Dvakratni zaporedni evropski prvak Olympiacos je prvič letos izgubil v Evroligi. Emporio Armani je Pirejčane v Milanu nadigral s kar 81:51. V prvem polčasu so gostje še držali korak z Olimpio, ki je dominirala v tretji četrtini in jo dobila s 24:8. Pri Olympiacosu se Mirza Begić v petih minutah ni vpisal med strelce. Najboljši igralec tekme je bil Keith Langford, ki je nasul 29 točk.

Unicaja z Zoranom Dragićem bo v petek gostovala v Carigradu pri Anadolu Efesu.

TOP 16, 2. krog, skupina E:
FENERBAHČE - BARCELONA
73:76 (18:23, 21:16, 17:19, 17:18)
Bjelica 15 in Mahmutoglu po 15, Preldžić in McCalebb po 13, Bogdanović 12; Huertas 23, Oleson 14, Papanikolaou 11, Lorbek 10 (4/4 za dve, 0/2 za tri) in dva skoka v 25 minutah, Nachbar 7 (2/6 za dve, 1/2 za tri) in 4 skoki v 20 minutah.