Organizator igre Panathinaikosa Dimitris Diamantidis v prvem polčasu ni dosegel niti točke, v ključnih trenutkih pa je celo zgrešil oba prosta meta, kar je pri njem res redko videno. Vseeno to za Panathinaikos ni bilo usodno. Foto: EPA
Teemu Rannikko in Roko Leni Ukić
Hrvaški košarkar Roko Leni Ukić je dosegel 14 točk, od tega 12 v prvem polčasu. Foto: EPA
Aron Baynes in Jonas Mačiulis
Aron Baynes (sedem točk in 10 skokov) drugič v letošnji Evroligi ni dosegel dvojnega dvojčka. Foto: EPA
Marcus Banks
Marcus Banks je bil zelo razpoložen, k zmagi Grkov je prispeval 14 točk. Foto: EPA
Michael Bramos in Alen Omić
Alen Omić je v 13 minutah dosegel štiri točke in tri skoke. Foto: EPA
Dino Murić
Dino Murić je mojstrsko končal zadnji napad prvega polčasa, za katerega je imela Union Olimpija le štiri desetinke sekunde časa. Podajo iz avta je z dotikom spravil skozi obroč in ob polčasu je Olimpija zaostajala le za dve točki. Foto: EPA
Sergej Monja
Sergej Monja je za zmago Himkija dosegel 10 točk. Foto: Reuters

Trikrat je v dvorani O.A.K.A. Panathinaikos povedel s takšno razliko, da je bila Olimpija na videz v brezizhodnem položaju. V drugi četrtini je vodil za 15 točk, pa je Olimpija na začetku 2. polčasa izenačila. Panathinaikos je nato ušel na 17 točk, toda v 33. minuti je bilo spet tesno (62:56). Ob naslednjem jurišu gostiteljev je bilo 72:59, Olimpija pa se je še enkrat vrnila med žive in v 39. minuti prišla na 74:70, pri čemer je imela še napad, ki bi jo lahko približal na točko zaostanka.

Blažič in Murić najboljša strelca tekme
Marcus Banks, ki je bil z Rokom Ukićem prvi strelec Panathinaikosa (po 14 točk), je 48 sekund pred koncem zadel oba prosta meta (76:70), zmago pa je potrdil Stephane Lasme. Panathinaikosu se ni maščevalo 18 izgubljenih žog. Imel je izrazito boljši met iz igre (56-odstoten) od tekmecev (37). Jaka Blažič je bil s 17 točkami prvi strelec tekme, razpoložen je bil tudi Dino Murić (16), ki je spektakularno končal akcijo ob izteku prvega polčasa (35:33). Poraz v Atenah je Union Olimpiji dokončno zaprl vrata za preboj med 16 najboljših evropskih ekip.

Prva četrtina (17:11): Ena trojka iz 10 poskusov
Olimpija se je v prvi četrtini (Jaka Blažič: 6 točk) kar dobro kosala s favoriziranim Panathinaikosom, čeprav je bila nenatančna pri metu iz igre in je zgrešila tudi tri trojke, medtem ko je Panathinaikos zadel le enega od sedmih poskusov izza črte. Prva peterka Salin, Blažič, Waters, Murić in Baynes je poskrbela za vodstvo 2:5, toda naslednjih šest točk so dosegli gostitelji. S košem Lasmeja ob izteku četrtine so si priigrali vodstvo šestih točk.

Druga četrtina: Olimpiji uspel delni izid 11:0
Pri zaostanku 21:11 je Blažič zadel trojko, toda v 16. minuti je razlika narasla na 15 točk (29:14), kar je uspavalo gostitelje. Salin je dosegel pet točk zapored, razlika se je vedno bolj topila in se po polaganju Omiću zmanjšala na štiri točke (29:25). Spet je bil Olimpijin adut s klopi Jan Močnik. V zadnji minuti je Aron Baynes dobil blokado, Panathinaikos pa se je oddaljil na devet. Toda Olimpija je dosegla naslednjih sedem točk (Murić 4, Močnik 3), pri čemer je Dino Murić mojstrsko končal zadnji napad in žogo po podaji iz avta z dotikom spravil skozi obroč.

Tretja četrtina (27:16): Grki povedli za 17
Baynes je na začetku 2. polčasa izenačil, z dvema trojkama pa je Panathinaikos spet ušel (41:35). Ko se je razigral Marcus Banks, je bilo +13. Olimpija je imela težave v napadu, Močnik in Murić sta dobila blokado. Tudi s prostih metov ni šlo (Baynes je zgrešil oba). Z novo vrhunsko akcijo, ki jo je z zabijanjem končal Andy Panko, je grški podprvak prvič povedel za 17. Olimpijino sušo je z osmih metrov končal Prepelič, v naslednji akciji je trojko zadel še Rannikko.

Zadnja četrtina (18:23): Če bi Prepelič zadel ...
Blažičeva trojka ob izteku napada je Olimpiji spet vlila volje (62:53). Panathinaikos je izgubljal žoge in visoka prednost se je drugič razblinila, ko je bilo v 33. minuti 62:56. Takrat se je začel nov juriš Panathinaikosa. Michael Bramos je tri minute in pol pred koncem zadel trojko za vodstvo 72:59. Z delnim izidom 8:0 se je Olimpija spet vrnila (74:70), Diamantidis je zgrešil oba prosta meta, sicer razpoloženi Prepelič pa na drugi strani trojko, ki bi dala Olimpiji realne možnosti za zmago.

8. krog, skupina A:
HIMKI MOSKVA - MAPOORO CANTU
77:53 (23:24, 21:7, 18:12, 15:10)
Planinić in Davis po 14; Markoišvili 16.

67:64 (15:13, 21:15, 16:13, 15:23)
Wood 14, Morley 13, Thompson 11; Mahalbašić 12.

73:81 (24:21, 11:23, 20:15, 18:22)
Wright 25, Andrić in Gelabale po 15; Farmar 21, Vujačić 17 (4/7 za dve, 3/5 za tri) v 31 minutah.

89:97 (24:29, 15:21, 25:17, 25:30)
Jacobsen 18, Gavel 16, Nachbar 15 (5/11 za tri, 1/3 za dve) v 34 minutah; Christmas 21, Teodosić 19.