Felipe Reyes je v zaključku zadel le en prosti met, Justin Doellman pa je prehitel sireno za veliko zmago Barcelone. Foto: EPA
Stratos Perperoglu je bil najzaslužnejši, da je Barca v tretji četrtini ujela Real. Foto: EPA
Janis Burusis (v obrambni akciji) je bil igralec tekme v Vitorii. Foto: EPA

Barca je dobila tudi drugi dvoboj z velikim tekmecem v tej sezoni. Za oba je bilo to izjemno pomembno srečanje, še bolj za goste, saj so v prvih treh krogih slavili le enkrat. Zdaj imajo enak izkupiček kot Real, oba pa sta pri dveh zmagah in dveh porazi. Pri Madridčanih je Luka Dončić tokrat obsedel na klopi.

Gostje so izvrstno začeli tekmo in po dveh trojkah Doellmana povedli z 8:0, a hitro je Real, ko je vajeti igre v svoje roke prevzel Sergio Rodriguez, našel odgovor. Sledila je domača serija 18:2 in prvo vodstvo Reala za deset točk. V drugi četrtini je prednost kraljevega kluba narasla že na 16, do polčasa pa je Barca znižala na -11. Juan Carlos Navarro je na začetku druge četrtine dosegel še eno trojko, a po 12. točki zaradi poškodbe predčasno konča srečanje. Po zaslugi razigranega Stratosa Perperogluja je še do zadnje četrtine Barca, ki je bila v tretji četrtini boljša za deset, ujela priključek. Grški krilni košarkar je dosegel dve trojki in dal še en koš, gostje pa so tako pred zadnjimi desetimi minutami zaostajali le še za točko.

Doellman je na začetku zadnje četrtine z novo trojko Barco popeljal v vodstvo. Real je po zaslugi Jaycee Carrolla znova povedel štiri minute in pol do konca. Rodriguez je s trojko in podajo Felipeju Reyesu poskrbel, da je Real povedel za tri, pred zadnjo minuto pa je prednost, ko je bil uspešen Gustavo Ayon znašala pet točk. Toda šesto trojko iz šestega poskusa je zadel Doellman, Pau Ribas pa devet sekund pred koncem oba prosta meta in izid je bil izenačen. Katalonci so naredili osebno napako, kapetan Reala Reyes pa je zadel le en prosti met. 8,8 sekunde so imeli gostje za napad. Ribas je prodrl, prepustil žogo sijajnemu Doellmanu, ki je prek Sergia Llulla in Ayona ob izteku igralnega časa zadel za zmago.

CSKA klonil v Vitorii
Veliko zmago je dosegla Laboral Kutxa, ki je v napetem dvoboju ugnala CSKA. Na koncu je razlika visoka, vendar pa je Janis Burusis, ki je blestel z 19 točkami in 13 skoki, šele minuto in pol pred koncem zadel trojko za vodstvo z 72:70. Miloš Teodosić je nato izgubil žogo. Po koših Adama Hange in Kima Tillieja je Teodosić dobil tehnično napako in bil zatem, ko se ni pomiril, izključen. S črte prostih metov so Baski potrdili zmago. Jaka Blažič je igral dobrih 11 minut in zadel eno trojko. Laboral Kutxa in CSKA imata zdaj oba polovični izkupiček.