Jaka Blažič je v prvem polčasu dosegel 13 zaporednih Olimpijinih točk, vroč pa je bil tudi v zadnji četrtini. Na koncu je imel statistični indeks 30. Njegov met iz igre: 10/13. Foto: Aleš Fevžer
Jaka Blažič in Alexander Cecchini Tyus
Italijani nikakor niso uspeli zaustaviti sijajnega Blažiča. Bil je zelo prodoren in predvsem natančen pri metih za 3 točke (4/5). Foto: Aleš Fevžer
Aron Baynes
Center Aron Baynes je pred dobrim mesecem na tekmi v Italiji Cantuju nasul 16 točk, zbral pa je še 12 skokov. Tudi tokratno tekmo je odigral zelo dobro in dosegel 14 točk, od tega šest od prvih osmih Olimpijinih točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Izjemna predstava Blažiča za drugo zmago Olimpije

20 sekund pred koncem je s črte prostih metov Blažič postavil končni rezultat. Jonathan Tabu je na drugi strani zgrešil zadnji met. V prvem polčasu je Blažič dosegel 13 zaporednih Olimpijinih točk in izničil zaostanek 15:22. Ključne so bile tudi njegove točke, ko je pri izidu 61:67 že kar malce tekla voda v grlo.

Nov dvojni dvojček Baynesa
"Ni pomembno, koliko točk sem dosegel. Pomembno je, da smo zmagali in da so gledalci na nogah. Zelo sem vesel," je povedal prodorni branilec, ki je zadel štiri trojke iz petih poskusov. Centru Aronu Baynesu je kljub težavam s poškodbo (bolečine je moral pregnati z injekcijo) spet uspel dvojni dvojček (13 točk, 10 skokov), pomemben delež pa sta pred 4.000 gledalci v Stožicah zlasti z dragocenimi trojkami prispevala še Dylan Page (14 točk) in Klemen Prepelič (13).

Prva četrtina (17:22): Zadevala le Blažič in Baynes
Olimpija je začela odločno in povedla s 6:0 in 8:2, pri čemer je 6 točk dosegel Baynes. Z dvema trojkama je Cantu izenačil na 8:8. Razigral se je dolžnik s prejšnjih tekem Blažič ter s trojko in atraktivnim prodorom držal ravnotežje. Toda začele so se napake v domači vrsti (pet izgubljenih žog v prvih osmih minutah) in Cantu je po nizu 0:7 povedel s 15:22.

Druga četrtina (25:17): Prepelič naravnal roko
Blažič je s prostim metom in trojko dosegel 13. zaporedno točko in znižal zaostanek na 21:22. Pri izenačenju na 29 so se gledalci jezili na sodnike zaradi druge dosojene namerne osebne napake. Razveselil jih je Prepelič (9 točk v drugi četrtini) s trojko z osmih metrov za 32:30 in s še nekaj točkami za 40:36. Izid polčasa: 42:39.

Tretja četrtina (17:21): Cantu prevzel pobudo
Kot da bi vedel, da ima Olimpija v tretji četrtini pogosto krizo, je Cantu začel prevzemati pobudo in s trojkama Manučarja Markoišvilija in Pietra Aradorija povedel s 44:47. V pravem trenutku je z isto mero odgovoril Page (47:47). Sledile so izenačene minute, vodstvo je Olimpiji s prostima metoma spet priboril Prepelič (59:57), ki je v obrambi tudi dobro pazil na nevarnega Aradorija. Cantu je četrtino končal s štirimi zaporednimi točkami.

Zadnja četrtina (22:17): Blažič dokončal delo
Cantu je še naprej natančno metal izza črte in Mazzarino je povišal na 61:67. Toda prodorni Blažič je preprečil malodušje in z novo serijo (vseh 9 Olimpijinih točk v prvih treh minutah in pol zadnje četrtine) izenačil na 68. Spet je bil Prepelič tisti, ki je poskrbel za novo vodstvo (72:70), Dylan Page pa ga je z zaporednima trojkama utrdil (79:75).

Tabu zgrešil zadnji met
Toda nerazpoloženi Rannikko je minuto in 42 sekund pred koncem zapravil napad in vse postavil na kocko. Jeff Brooks je na drugi strani približal Cantu na dve točki, po zgrešenem metu Blažiča pa je Aradori izenačil. Blažič je bil na črti prostih metov dvakrat natančen, Cantuju pa je ostalo 20 sekund za zadnji napad. Jonathan Tabu je prevzel odgovornost, šel pod koš in zgrešil.

71:70 (17:18, 22:11, 17:22, 15:19)
Rivers 14, Fridzon 12, Planinić 11; Andersen 17 točk in 7 skokov, Ermis in Bogdanović po 11.

PANATHINAIKOS - REAL MADRID
79:68 (12:16, 30:19, 23:17, 14:16)
Lasme 15, Panko 14, Ukić 11; Suarez 16, Carroll 9, Llull 8, Begić 6 in 3 skoki v 10 minutah.