Sergio Llull je v prvem polčasu naredil razliko, medtem ko Klemen Prepelič, ki je prejšnji teden odločil dvoboj proti Himkiju, tokrat ni bil razpoložen in je dosegel le eno trojko iz šestih poskusov. Foto: EPA
Luka Rupnik
Mladi Luka Rupnik je dobil priložnost v prvi peterki in na parketu (tudi zaradi bolezni Dominica Watersa) preživel kar 25 minut. Ob metu iz igre 3/7 je dosegel sedem točk. Foto: EPA
Sergio Llull
Llull je bil s 14 točkami drugi strelec tekme, a s statističnim indeksom 22 najkoristnejši igralec. Foto: EPA
Paul Davis in Marcus Banks
Himki je v Evroligi sedmič zapored zmagal na domačem igrišču. Foto: EPA

V Olimpijini igri je bilo ogromno napak, izgubljenih žog in neizdelanih akcij. Tekma je bila le prvih sedem minut enakovredna, potem pa je Sergio Llull zadeval (10 točk do polčasa) in razigraval soigralce. Ob polčasu je bilo že 21 točk razlike. V prvi četrtini je Sašo Filipovski na parket poslal vseh 10 igralcev, toda peterke, ki bi lahko ustavila Realov nalet, ni našel.

Vodilna ekipa španskega prvenstva je lahko v drugem polčasu igrala po okusu 6.000 gledalcev. Sredi tretje četrtine je atraktivno izpeljala dva 'alley-oopa' zapored, sledilo pa je še zabijanje Llulla za 66:35.

Fernandezu se ni bilo treba naprezati
Zadnja četrtina je bila zgolj formalnost, k sreči pa se je Olimpija izognila svojemu rekordnemu porazu v Evroligi, čeprav je bila že v "nevarnih vodah", saj je zaostajala s 87:50, medtem ko so udarni košarkarji Reala bolj kot ne počivali. Izjemni Rudy Fernandez je bil s štirimi točkami neopazen. Jaycee Carroll (17) je bil prvi strelec tekme. Mirza Begić, ki na tekmi v Stožicah ni bil med strelci, je prispeval 11 točk.

Nekaj pozitivnega pa vendarle lahko najdemo v tej tekmi, ki je bila Olimpiji bolj kot ne odveč, saj je že prej izgubila možnosti za preboj v drugi del tekmovanja: na parketu so bili za nekaj trenutkov skupaj le slovenski košarkarji (Rupnik, Blažič, Prepelić, Murić, Omić), 17-letni Emir Sulejmanović pa je dosegel svoj prvi koš na mednarodnem prizorišču.

Fenerbahče vendarle med 16
V skupini A si je Fenerbahče zadnji zagotovil nastop v Top 16. Turška ekipa je s 77:69 premagala Cantu, ki je upal na podvig in preboj v nadaljnje tekmovanje. V drugem polčasu je Fenerbahče ves čas vodil vsaj za pet točk. Bo McCalebb je dosegel 19 točk ob metu iz igre 8/13.

Nachbar popeljal Brose Baskets v 2. del
V skupini D je nemški Brose Baskets po podaljšku premagal Partizan z 92:90. Boštjan Nachbar je blestel s 23 točkami in petimi skoki v pol ure igre. Zlasti v prvem polčasu, ko je nemška ekipa vodila s 47:35, je bil Nachbar vroč, saj je zbral 15 točk (trojke 3/4). Barcelona (Lorbek: 11 točk) je proti CSKA-ju doživela prvi evropski poraz sezone (75:78), ki pa ji ni mogel vzeti 1. mesta v skupini.

77:69 (18:22, 25:16, 17:17, 17:14)
McCalebb 19, Onan in Savas po 12; Markoišvili 20, Cusin 16.

86:62 (24:11, 22:12, 21:20, 19:19)
Gist 11 ... Dragić 9 (iz igre 4/5) točk in 2 skoka v 18 minutah; Banks 13.

MONTEPASCHI SIENA - ASSECO PROKOM
88:95 (26:13, 25:15, 12:24, 13:24) po podaljšku
Brown 23; Blassingame 26, Koszarek 20.

MACCABI TEL AVIV * 10 8 2 +102 18 UNICAJA MALAGA * 10 8 2 +47 18 MONTEPASCHI SIENA * 10 5 5 +35 15 ALBA BERLIN * 10 4 6 -26 14 ELAN CHALON 10 3 7 -61 13 ASSECO PROKOM 10 2 8 -97 12 * - uvrščeni v drugi del