Zoran Dragić je bil na koncu najboljši strelec Krke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jimmy Baxter
Jimmy Baxter je nekajkrat lepo vtekel pod koš Azovmaša in zadel. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Smiljan Pavič
Smiljan Pavić je pod košema lepo izkoriščal odsotnost centra Olekseja Pečerova. Dosegel je 11 točk. Foto: Vladimir Nikolić

Novomeščani so tako v Mariupolu, mestu na ukrajinskem delu obale Azovskega morja, izpolnili cilj. Vodili so od začetka do konca tekme, v drugi četrtini že s +19 (40:21). Domači, pri katerih je zaradi poškodbe manjkal eden ključnih igralcev Oleksij Pečerov, so se jim na začetku zadnje četrtine približali le na točko zaostanka (56:57), a sta nato zadela Jure Balažić in Jerome Jordan. Prvi strelec srečanja je bil Ricky Minard (31), medtem ko je Zoran Dragić za Krko prispeval 14 točk. Ista tekmeca se bosta čez teden dni pomerila še v Novem mestu.

Petrović izključen, Petrov zadeval proste mete
Krka je odlično začela srečanje, saj je po petih minutah semafor kazal 12:2, tako da je bil domači trener Aco Petrović prisiljen vzeti minuto odmora. Po njej so domači vzpostavili ravnotežje in se tik pred koncem četrtine približali na 17:20. Nato pa je bil domači trener Petrović zaradi dveh tehničnih napak izključen, kar je s šestimi zaporednimi prostimi meti znal kaznovati Simon Petrov, ki je postavil izid četrtine (26:17). Novomeščani so tudi v drugi četrtini prevladovali na igrišču. Blestel je Smiljan Pavić, ki je zadeval in uspešno podajal soigralcem. Prednost je tako v 18. minuti znašala že +19 (40:21), ob polčasu pa je bilo 27:42. Pavić je bil z 11 točkami najučinkovitejši.

Minard povzročal težave
V nadaljevanju je Krka dobro branila lepo prednost. Ob koncu tretje četrtine pa so se domači po košu najboljšega igralca Rickyja Minarda, ki je dosegel 23 točk, in trojki Ihorja Zajceva približala le na -6 (49:55), tako da je moral trener Nenad Trajković vzeti minuto odmora. Pred zadnjimi desetimi minutami je imela Krka šest točk naskoka (57:51)

Rančik zgrešil trojko za izenačenje
Zadnjo četrtino je s košem odprl Zajcev (53:57). Na drugi strani Krka ni imela pravih rešitev v napadu. Po novi izgubljeni žogi je Bogdan Bajda v 33. minuti znižal na le točko zaostanka (56:57). Trajković je vzel minuto odmora, po kateri je kapetan Jure Balažić zadel pomembno trojko (60:56). Ko je malo pozneje koš dodal še Jerome Jordan, je Krka manj kot pet minut pred koncem dihala lažje. Izjemni Minard je Azovmaš v zadnji minuti približal le na trojko zaostanka (64:67). Ukrajinci so imeli celo napad za izenačenje, a ga niso izkoristili, saj je Radoslav Rančik zgrešil trojko, nato pa je na drugi strani Dragić po ukradeni žogi potrdil zmago (69:64).