Darjuš Lavrinovič je bil najboljši igralec tekme v Kijevu. Foto: EPA
Alen Omić
Alen Omić je zadel šest od 12 metov iz igre. Foto: Aleš Fevžer
Aleš Pipan
Aleš Pipan je bil zelo nezadovoljen s predstavo svojih izbrancev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Gostitelji so pred 1.500 gledalci v palači športov dobili vse četrtine, najbolj razpoložen je bil Darjuš Lavrinovič s 23 točkami. Pri zmajih je Alen Omić prispeval 21 točk in šest skokov. Jakov Vladović zaradi poškodbe prepone ni potoval v Ukrajino.

Dober začetek zmajev
Zmaji so v prvi četrtini večji del vodili. Razigrana sta bila Omić (v 9. minuti je dosegel že devet točk) in Deividas Gailius, ki sta poskrbela za vodstvo z 20:16. Budivelnik je precej bolje sklenil uvodno četrtino, z dvema prostima metoma Blaka Ahaerna je povedel s 24:23.
Lavrinovič blestel v drugi četrtini
Ljubljančani so na začetku druge četrtine popolnoma popustili. Gostitelji so z delnim izidom 11:0 povedli že s 35:23, Michailis Anisimov in Lavrinovič sta pridno polnila koš. Šele v 14. minuti je Sasu Salin s trojko končal črni niz zmajev. Lavrinovič je bil neustavljiv, že do polčasa je nasul 16 točk, Budivelnik je ob odmoru vodil z 52:44.
Tudi uvod v drugi polčas zelo slab
Tudi začetek drugega dela je bil zelo slab za Olimpijo, Ahearn je dvakrat polagal, Lavrinovič pa je s trojko povišal na 61:44. Šele ob koncu tretje četrtine so se Ljubljančani približali (70:63), razpoložen je bil Omić.
Vse odločeno v 36. minuti
Na začetku zadnje četrtine je Gailius zadel trojko, Dragiša Drobnjak je znižal na 73:68 v 33. minuti. Budilvelnik je ušel s serijo 9:0, Ricky Minard je zadel in dodal prosti met, Ahaern je dodal štiri točke in štiri minute pred koncem je bila tekma odločena (85:70).
Prihodnjo sredo Banvit v Stožicah
Ljubljančani so doživeli drugi poraz v drugem delu, prejšnjo sredo so doma klonili pred Hapoelom iz Jeruzalema. Union Olimpija bo prihodnjo sredo gostila turški Banvit, ki je visoko izgubil v Jeruzalemu. Hapoel je slavil kar z 92:73 in ima že dve zmagi.
Pipan: Usodna slaba obramba in katastrofalen skok
"Nisem zadovoljen s tem, kar smo pokazali na igrišču. Nismo odigrali tako, kot smo se dogovorili. Igrali smo izjemno slabo v obrambi. Če dodamo slabi obrambi še katastrofalen skok in veliko število izgubljenih žog, je jasno, da tekme na takšen način ni mogoče zmagati. V drugem polčasu smo odigrali nekoliko agresivneje, a nam na koncu zaradi pomanjkanja koncentracije ni uspelo doseči zmage," je pojasnil trener Aleš Pipan.