Nižni Novgorod je pred tednom dni zmagal že v Ljubljani, in sicer z 79:73. Zmaji so v Rusijo odpotovali brez poškodovanega Ronaldsa Zakisa, ki ima težave s kolenom, in Gregorja Hrovata, ki ga je trener Gašper Potočnik pustil doma zaradi "disciplinskih" vzrokov.
22 točk Rudda v prvem polčasu
Po dobrem začetku in vodstvu s 7:10 ter z 12:14 je Olimpija popustila v drugi polovici prve četrtine, ko skoraj pet minut ni dosegla koša, gostitelji pa so z delnim izidom 16:0 povedli z 28:14. V drugi četrtini so se Ljubljančani po trojki Save Lešića in dveh točkah Saše Zagorca približali na 32:27, Zagorac (12 točk na polovici tekme) pa je štiri minute pred koncem prvega polčasa znižal na 34:31. Rusi so nato še pred odmorom znova ušli na +10 (45:35). Neustavljiv je bil Američan Victor Rudd, ki je do polčasa (45:38) dosegel 22 točk.
Še tri minute pred koncem zaostanek le točka
V tretji četrtini je Nižni Novgorod največ vodil za 11 točk (51:40), a se je Olimpija znova vrnila (51:47). Nato je Rudd s trojko znova povišal razliko (59:50), pred zadnjimi 10 minutami pa je bilo 63:58. Po dveh minutah in pol zadnje četrtine so gostje z delnim izidom 0:7 celo povedli s 63:64, še slabe tri minute do konca so zaostajali samo za točko (69:68), vendar so bili Rusi v končnici bolj zbrani, ušli na 78:70 in vpisali drugo zmago v drugem delu. Rudd je tekmo končal z 28 točkami, Zagorac z 18.

Gašper Potočnik, trener Uniona Olimpije: "Mislim, da smo tekmo ponovno začeli preslabo. Uvod je bil soliden, saj smo bili na pravih mestih, vendar premalo zbrani, čvrsti v kontaktih in dovolili tekmecu, da doseže veliko število točk. Potem smo nasprotniku dovolili, da se razleti. Predvsem Rudd je naredil razliko in mislim, da se je tekma takrat odločila. V nadaljevanju smo odigrali precej boljše, potem pa je Nižni Novgorod pokazal, da je v tem trenutku boljša ekipa. Mogoče smo se nekoliko preveč zanašali na met za tri točke, kjer roko na srce nismo bili najbolj razpoloženi. V obrambi nam je veliko težav delala predvsem pick n'roll obramba."