Aaron White je bil z 20 točkami in sedmimi skoki najzaslužnejši za zmago Bonna. Foto: www.alesfevzer.com
Blaž Mesiček
Marko Milić
Marko Milić
Milićev dres pod stropom stoženske dvorane
Grenak poraz Uniona Olimpije proti Bonnu

Pred dnevi je končal igralsko kariero in je velik pečat pustil tudi pri Olimpiji, kjer je, kot pravi, pustil najlepša leta svoje kariere. Med drugim je bil član zasedbe, ki je leta 1997 igrala na turnirju Final four v Rimu. To je šele drugi košarkar Uniona Olimpije, ki ga je doletela ta čast. Pred njim je klub uradno upokojil le dres Iva Daneva.

Gostje z delnim izidom 15:0 prevzeli pobudo
Po slovesnosti gostitelji niso našli prave igre. Sredi prve četrtine je bil izid izenačen na 7:7, nato pa so gostje z delnim izidom 15:0 prevzeli pobudo. Jimmy McKinney in Dirk Madrich sta bila natančna izza črte. Šele ob koncu uvodne četrtine so se zmaji zbudili, Sava Lešić je ob pisku sirene po desetih minutah znižal na 13:24.
Aaron White je takoj na začetku druge četrtine s trojko povišal prednost Bonna. Zach Wright in Miha Lapornik sta bila natančna za tri točke in znova je završalo na tribunah (21:29). Nemci so se zbrali, prek Madricha in Ronteija Clarka so znova povedli za 13 točk (29:42). Tik pred odmorom je Vasilje Vučetić znižal na 31:42.
Olimpija se je približala na tri točke
Tudi v drugem polčasu se zeleno-beli niso prebudili, razigral se je White in v 22. minuti je imel Bonn že 16 točk naskoka (33:49). Gostom se je sredi tretje četrtine ustavilo, Olimpija je s serijo 12:0 prišla blizu. Po trojki Luke Rupnika je bilo le še 50:53. V ključnih trenutkih sta Clarke in Eugene Lawrence zadela izza črte, Bonn je zaključil tretjo četrtino z delnim izidom 10:1 in imel po 30 minutah 12 točk naskoka (51:63).
White blestel v odločilnih trenutkih
V zadnji četrtini so Nemci zadržali prednost, dve minuti pred koncem je sijajni White povišal na 66:78. Rupnik je z dvema trojkama znižal na 74:78, vendar sta White in Andrej Mangold s prostima metoma potrdila zasluženo zmago Bonna.
Pri Ljubljančanih sta največ točk zbrala Wright (16 točk) in Rupnik (14, trojke 4/7), najboljši igralec tekme pa je bil White z 20 točkami in sedmimi skoki.

Potočnik: Na vsako našo obrambo so imeli odgovor
"Čestitke Bonnu za zasluženo zmago. Bili so boljši nasprotnik. Kar se tiče naše predstave, sem razočaran, saj nismo prišli do svoje igre. Delovalo je, da smo zaspani in nerazpoloženi. Enostavno smo stvari na parketu izvajali premalo natančno. Predvsem postavljanje blokad, napeljevanje na blokade, potem nismo prišli do dobrih položajev za met. Posledično odstotek meta pade, saj nisi v položaju, ki ga treniraš. Posledično smo bili nerazpoloženi v napadu, vsaj kar se tiče meta z razdalje. Nikakor nismo uspeli zaustaviti razpoloženega nasprotnika, ki ni bil toliko natančen pri metu, ampak so se odlično gibali po parketu in preprosto so bili prehitri za nas. Na vsako našo obrambo so imeli odgovor. Zamenjali smo tri vrste obrambe, a preprosto nobena ni funkcionirala. Fantje so zagotovo želeli zmagati in prepričan sem, da so dali vse od sebe, ampak verjamem, da na trenutke ni tako delovalo. Zelo mi je žal za poraz in prikazano igro, saj je bila dvorana lepo obiskana in vem, da bi se morali pokazati v boljši luči," je pojasnil trener Gašper Potočnik.

Trener gostov Matthias Fischer je bil precej boljše volje: "Veseli me, da smo tekmo zmagali. Dobro smo igrali dve četrtini tekme, saj smo zelo tekoče igrali v napadu. Moram pohvaliti mlado domačo ekipo Uniona Olimpije, ki se ni predala in nam na koncu ogrozila zmago. Ko vodiš 10 ali 15 točk, ti nekoliko pade koncentracija, oni pa so zadeli nekaj odprtih metov in prišli zgolj do zaostanka treh točk. Takrat sem imel občutek, da smo se nekoliko prestrašili, saj smo bili v zelo nevarnem položaju. Dobro je, da smo zmagali in že gledamo naprej, saj imamo naslednjo tekmo že konec tedna."

Union Olimpija bo v 4. krogu Evropskega pokala prihodnjo sredo gostovala v Bilbau.