Deividas Gailius je bil z 21 točkami najučinkovitejši igralec tekme. Foto: Aleš Fevžer

Tekmo bi morali dobiti že v rednem delu, a smo zaradi neumnosti igrali podaljšek. Imamo točno začrtano kako igrati v končnici tekme, a teh navodil se tokrat nismo držali. Po drugi strani sem vesel, da smo v podaljšku odigrali najboljših pet minut na tej tekmi. Fantje so tokrat v podaljšku pokazali pravi značaj, saj se je po takšnem šoku težko pobrati. Zasluženo smo zmagali.

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije
Sasu Salin, Nebojša Joksimović
Sasu Salin je v izdihljajih rednega dela srečanja storil dve veliki napaki, po katerih je Francozom v pičlih petih sekundah uspelo nadomestiti zaostanek -5 in tekmo zavleči v podaljšek. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Alex Stepheson
Alex Stepheson je zbral zgolj tri točke. Foto: Aleš Fevžer
Union Olimpija po podaljšku strla Parižane

Zmaji so imeli še pet sekund pred koncem rednega dela srečanja pet točk naskoka, nato pa so po neverjetnem razpletu Francozom dovolili priključek in se do zmage dokopali šele v podaljšku.

Francozi v prvi četrtini popolnoma nemočni
V prvi četrtini so bili Ljubljančani, čeprav so v napadu storili nekaj napak, občutno boljši nasprotnik. Vse niti igre je povezoval odlični Cedric Jackson, ki je s pametnimi prodori in natančnimi podajami razigraval svoje soigralce. Med drugim je poskrbel za "alley-oop" Deividasa Gailiusa kakor tudi za lepo zabijanje Alena Omića. Gostje na drugi strani niso bili strelsko razpoloženi, v prvi četrtini, ki se je končala z 22:12, so zgrešili kopico odprtih metov, sila nenatančne so bile tudi njihove podaje.

Zelo slaba druga četrtina Olimpije
Olimpija se je zelo hitro sprostila ob vodstvu s +10 in dovolila, da so Parižani drugo četrtino odprli z delnim izidom 8:0 in se zeleno-belim približali na vsega koš zaostanka. Izid jim je uspelo prek Landinga Sana izenačiti v 15. minuti (24:24), isti igralec jih je s trojko kmalu zatem povedel v vodstvo (26:27). Sledile so črne ljubljanske minute, v katerih se je nasprotnik odlepil že za 7 točk (26:33). 3,5-minutni strelski post je s polaganjem prekinil Dragiša Drobnjak, Parižani, ki so drugo četrtino dobili s kar 23:6 pa so na odmor odšli s sedmimi točkami naskoka (28:35).

Vrnitev Ljubljančanov
Francozi so v obrambi zaigrali precej bolje, odlično so pokrivali Ljubljančane, ki so stežka prihajali do odprtih metov. S trojko je Jackson znižal zaostanek na -3, a je že v naslednjem napadu milo za drago vrnil Maleye Ndoye (36:42). Vseeno se zmaji niso dali, s trojko Sasuja Salina so štiri minute pred koncem tretje četrtine znova povedli (46:44), vodstvo so, zadržali do začetka zadnjih desetih minut (50:46).

Neumne napake Olimpije za podaljšek
Uvodne minute zadnje četrtine so pripadle gostom, ki so z delnim izidom 5:0 znova povedli (50:51), nato pa zgrešili nekaj lepih priložnosti za še višje vodstvo. Napake v napadu so jih drago stale, zmaji so prek Gailiusa ponovno smuknili v vodstvo, vse je kazalo na zmago, Olimpija je imela 30 sekund pred koncem šest točk prednosti, kar vseeno ni bilo dovolj za zmago v rednem delu srečanja. Na koncu tekme je Salin storil dve kritični napaki, ki so Francoze vrnili v igro. Najprej je storil nepotrebno osebno napako, ki je nasprotnika približala na -3, nato je naredil še napako ob izvedbi avta, saj je žoga pristala v francoskih rokah. S trojko ob sireni je izid poravnal Ndoye (63:63).

V podaljšku so bili gledalci, med katerimi je bilo tudi veliko Green Dragonsov, priča številnim zgrešenim metom, na srečo ljubljanskega občinstva so imeli varovanci Aleša Pipana mirnejšo roko in so tekmo vendarle dobili s 74:66.