Boštjan Nachbar je bil znova najboljši strelec pri Nemcih, ki pa v drugem delu ostajajo brez zmage. Foto: EPA
Jordan Farmar
Jordan Farmar je dosegel odločilne točke za Efes na gostovanju v Malagi. Foto: EPA

Carigrajski pivovarji so si v Andaluziji do polčasa priigrali deset točk naskoka, ki pa ga je Unicaji uspelo v tretji četrtini izničiti in pet minut pred koncem je Earl Calloway s petimi zaporednimi točkami celo popeljal gostitelje v vodstvo. Gostje so prek odličnega Jordana Farmarja preobrnili izid. Ameriški branilec, ki je skupaj z Vujačićem igral že za Lakerse in Netse, je s trojko 49 sekund pred koncem dokončno potopil domačo barko.

Farmar je bil s 15 točkami na koncu tudi najboljši strelec Efesa, 13 jih je dodal Kerem Gonlum, ki je ob tem ujel še deset odbitih žog, Vujačić pa je prispeval osem točk in pet skokov. Pri Unicaji je bil z 20 točkami najbolj razpoložen hrvaški reprezentant Luka Žorić, Zoranu Dragiću pa se v dobrih štirih minutah ni uspelo vpisati med strelce.
16 točk Nachbarja ni bilo dovolj
Panathinailkos je imel veliko dela z ekipo Brose Baskets. Nemci še vedno lovijo prvo zmago v drugem delu, tokrat so bili vseskozi blizu favoriziranim Grkom. Štiri minute in pol pred koncem so celo vodili (59:61), najbolj zaslužen je bil Nachbar, ki je prispeval 16 točk in tri skoke.
Michael Bramos je nato zadel za tri točke, po zabijanju Stephana Lasmeja pa so imeli Grki tri tolčke naskoka (64:61). V napeti končnici je Marcus Banks zadel pet prostih metov, dva pa je dodal tudi Jonas Mačiulis.

Drugi del, skupina E, 6. krog:
UNICAJA MALAGA - ANADOLU EFES
73:78 (16:22, 12:16, 26:17, 19:23)
Žorić 20, Williams, ... Dragić 0 (0/2 za dve) v 4 minutah; Farmar 15, ..., Vujačić 8 (2/5 za dve) v 26 minutah.

PANATHINAIKOS - BROSE BASKETS
76:73 (19:19, 17:14, 15:16, 25:24)
Bramos 16, Lasme 15, Banks 13; Nachbar 16 (6/13 za dve) in 3 skoki v 26 minutah, Ford 15, Gavel 12.

Carroll 31 (6/8 za tri), Fernandez 20,
Llull in Mirotić po 10 ... Begić 0 (0/4 za dve) v 6 minutah; Teodosić in Erceg po 13.

71:83 (18:19, 27:24, 11:19, 15:21)
Causeur 15, Lampe 13, N. Bjelica 12; Davis 20, Rivers 16, Planinić 13.

BEŠIKTAŠ - MACCABI
55:77 (12:21, 10:22, 13:14, 20:20)
Cetin 13 ... Vidmar 11 (4/8) in 6 skokov v 18 min; Eliyahu 14.

BARCELONA - MONTEPASCHI SIENA
85:66 (20:13, 28:16, 20:18, 17:19)
Tomić 20, Rabaseda 16, Jawai 11 ... Lorbek 5 (iz igre 2/4) in 4 skoki v 18 minutah; Brown 19, Hackett 14.