LeBron James je v drugi četrtine dvoboja Cleveland - Philadelphia zadel svoj 9.000. met iz igre v Ligi NBA. Od še dejavnih igralcev se lahko s tem mejnikom pohvalijo le še Kobe Bryant, Kevin Garnett, Tim Duncan in Dirk Nowitzki. Foto: Reuters
Kobe Bryant
Lakersi so sezono odprli s štirimi porazi, v petek pa premagali Brooklyn v gosteh. Kobe Bryant je dosegel 18 točk. Foto: Reuters

Blestel je Paul George, ki je 36 točk dosegel z metom iz igre 14/27. Imel je še dvanajst skokov in po tri podaje ter ukradene žoge. Potem ko si je lani avgusta zlomil nogo in izpustil skoraj celotno lansko sezono, se George očitno vrača v formo All-Star. V zadnji četrtini je dosegel deset točk in si ob koncu prislužil vzklike navijačev "M-V-P" (najkoristnejši igralec). Štiri sekunde pred koncem je sicer zadel le prvega od dveh prostih metov, tako da je imel Miami še možnost, da s trojko izsili podaljšek, vendar Dwyane Wade z levega krila ni bil uspešen.

Wade močno zaostal za svojim povprečjem
Chris Bosh je bil z 21 točkami in 11 skoki najboljši pri Miamiju, s čimer mu je tretjič zapored uspel dvojni dvojček. Justice Winslow je bil s 13 točkami drugi strelec Miamija, sledi pa Dragić z 11 točkami. Vse je dosegel v prvih treh četrtinah. Manjkal je prispeval Wada, saj je bil z 9 točkami (iz igre 4/15) precej pod svojim povprečjem sezone (22). Miami je odlično začel in na začetku druge četrtine povedel za 13 točk (37:24), toda ob polčasu je bilo že 49:49. V drugem polčasu je bila tekma zelo izenačena in na trenutke groba. V zadnji četrtini sta tehnično napako dobila Paul George in Hassan Whiteside.

Lakersi zmagali prvič v sezoni
Saša Vujačić (2 točki) je bil z New Yorkom neuspešen na gostovanju v Milwaukeeju (99:92). V dvoboju ekip, ki sta v tej sezoni nizala same poraze, so Los Angeles Lakersi premagali Brooklyn z 98:104. Kobe Bryant je sicer zgrešil prvih šest metov, a na koncu je bil lahko zadovoljen s svojimi 18 točkami. Novinec D'Angelo Russell in Jordan Clarkson sta dodala po 16 točk. Cleveland je s 108:102 ugnal Philadelphio. LeBron James je bil z 31 točkami (njegov rekord sezone) prvi strelec tekme, pri čemer je James postal tudi 20. igralec v zgodovini lige, ki je dosegel mejo 9.000 zadetih metov iz igre.