Goran Dragić je tehnični napaki dobil v slabih treh minutah. Foto: Reuters

Slovenski organizator igre je bil zaradi izražanja nezadovoljstva s sojenjem izključen ob koncu tretje četrtine. Dve tehnični napaki je dobil v razmiku treh minut, izključujočo minuto in 37 sekund pred koncem tretjega dela. "Kaj? Samo to sem rekel sodniku pri drugi tehnični napaki," je povedal Dragić, ki je v 27 minutah prispeval 8 točk (met 4/10) in 8 podaj.

Sodniki so košarkarje Miamija v tretji četrtini očitno vzeli na piko, saj sta tehnični napaki dobili tudi Dwyane Wade in Hassan Whiteside. Prvi jo je prav tako dobil zaradi jezikanja sodniku, drugi pa zaradi pretiranega proslavljanja po dveh blokiranih metih. Vse štiri tehnične napake so si igralci Miamija prislužili v manj kot petih minutah.

Sodniki so Vročico očitno le še podžgali. Chris Bosh je dosegel 29 točk, od tega 11 od prvih 13 Miamija v zadnji četrtini. Whiteside je tekmo končal z 22 točkami, 11 skoki in petimi blokadami, potem ko je zadel vseh osem metov v drugem delu. Dwyane Wade je vknjižil 18 točk in 7 podaj, Luol Deng pa je po prvih petih zadetih trojkah v svojo statistično kolono vpisal 17 točk, prav toliko kot Gerald Green, ki je zadel dvakrat izza črte, ko se je tekma lomila. Miami, ki je iz igre metal 57-odstotno, je ob polčasu zaostajal za 10, pred zadnjo četrtino za štiri.

Pri Portlandu se je z 32 točkami najbolj izkazal Damian Lillard.

Vrnitev Irvinga ob gladki zmagi Clevelanda
Po šestmesečni odsotnosti se je na parket vrnil Clevelandov organizator igre Kyrie Irving. Proti Phialdelphii je igral 17 minut in dosegel 12 točk. Cavsi so slavili gladko s 108:86. LeBron James je v 25 minutah vpisal 23 točk.

Nedeljske tekme:
MIAMI
- PORTLAND 116:109
Bosh 29, Whiteside 22, 11 skokov, 5 blokad, Wade 18, Dragić 8 (met 4/10) in 8 podaj v 27 minutah, Udrih 2 (0/3) in 2 podaji v 20 minutah; Lillard 32.

BROOKLYN - MINNESOTA 85:100
Lopez 20 in 12 skokov; Towns 24 in 10 skokov, Dieng 20 in 10 skokov.

CLEVELAND - PHILADELPHIA 108:86