Isaiah Thomas (22 točk) je iz igre metal le 4/13, a je zadel 13 od 14 prostih metov. Eric Bledsoe je v 22 minutah prispeval le šest točk. Foto: Reuters
Kobe Bryant
Na šesti tekmi so prvič zmagali tuzdi LA Lakersi. Foto: Reuters

moral predajo podpisati Golden State, ki mu je v Phoenixu zmanjkalo goriva v zadnji četrtini (107:95).

Goran Dragić je ob metu 8/12 dosegel 19 točk, od tega kar 13 v prvi četrtini, ki so jo gostje dobili za dve. Po polčasu je kazalo na uspeh Golden Stata, ki si je priigral dvomestno prednost, prav tako po treh četrtinah, ko so Bojevniki vodili za osem.

V dvoboju najboljših protinapadov lige je bila zadnja četrtina popolnoma v znamenju Sonc. Vajeti sta v svoje roke prevzela rezervista Isaiah Thomas in Gerald Green. Thomas je v tem delu dosegel 15 od 22 točk, Green pa 16 od 19. Eksplozivni dvojec je v zadnjih 12 minutah dosegel 31 od 36 točk Phoenixa, ki je z dobro obrambo ustaviil Golden State pri samo 16 točkah.

"Vedeli smo, da če bomo trdni v obrambi, bodo začeli izgubljati žoge, ker to počnejo že vso sezono. Fantje so zadevali mete, toda vse se je začelo v obrambi," je povedal Thomas. Golden State je izgubil kar 26 žog. Zoran Dragić ni bil v kadru za tekmo.

Prvi strelec Golden State, ki je igral brez poškodovanega Klaya Thompsona (povprečje 23,8 točke), je bil z 28 točkami Stephen Curry. Najboljši strelec lige je v drugem delu s kopico zgrešenih metov in zaradi težav z osebnimi napakami prispeval le šest točk. "Igralcem sem povedal, da jih ob koncu lahko izčrpamo, ker imamo dolgo klop," je povedal trener Jeff Hornacek. Golden State je dan prej igral v Houstonu in Raketam prizadejal prvi poraz.

V zmagi Brooklyna nad Orlandom (104:96) je najboljšo tekmo v Ligi NBA odigral Bojan Bogdanović, ki je bil z 22 točkami prvi strelec Netsov. Na drugi strani je s 27 točkami in 12 skoki blestel Črnogorec Nikola Vučević.

Prvič v sezoni so slavili Los Angeles Lakersi, ki so s 107:92 odpravili Charlotte. Po 21 točk sta vknjižila Kobe Bryant (mez 7/20) in Jeremy Lin (8/12).

PHOENIX - GOLDEN STATE 107:95
Thomas 22, Dragić 19 (8/12), 3 podaje, 3 ukradene žoge, 2 skoka v 29 minutah, Green 19, Marcus Morris 17; Curry 28 in 10 skokov, Green 22.

BROOKLYN - ORLANDO 104:96
Bogdanović 22 (9/12 iz igre), Williams 18; Vučević 27 in 12 skokov, Fournier 19.

DETROIT - UTAH 96:97
Jennings 23, Monroe 19 in 11 skokov; Hayward 17, Favors 16 in 12 skokov.