Goran Dragić je tokrat podelil kar tri
Goran Dragić je tokrat podelil kar tri "banane", kar je njegov dosežek NBA-kariere. V letošnji sezoni je predtem na 73 tekmah podelil vsega 19, kar pa je na njegovo igralni položaj in višino povsem razumljivo. Foto: Reuters
Nick Calathes in Mike Conley (Memphis Grizzlies)
Izredno veselje Grizlijev po skalpu prvakov, s čimer zaostajajo za Sonci in 8. mestom Zahoda samo za eno zmago. Do konca rednega dela oba kluba igrata še štiri tekme. Foto: Reuters

Rekel bi, da je najkonstantnejši košarkar letos, kar se tiče nagrade za najkoristnejšega igralca. Dosega nekaj izjemnih številk.

LeBron James o tem, da si naziv MVP-ja zasluži Kevin Durant
Chris Copeland (Indiana Pacers)
Indiana, ki zadnje tedne ne blesti kot bi se spodobilo za pretedenta na naslov, je spočila nosilce igre: Paul George, George Hill, David West in Lance Stephenson niso odigrali niti sekunde, a so Pacersi po zaslugi rezervistov in zmagovitega koša Chrisa Copelanda zmagali v Milwaukeeju in znova prevzeli vodstvo na Vzhodu. Foto: Reuters

Phoenix s tretjo zmago v nizu ostaja na 8. mestu Zahodne konference Lige NBA. Dragićeva Sonca, s 47 zmagami in 31 porazi, ostajajo v prednosti pred neposrednim izzivalcem Memphisom, ki zaostaja za eno zmago.

Memphis je sočasno dosegel izredno pomembno domačo zmago nad dvakratnim branilcem naslova Miamijem s 107:102. Beno Udrih vnovič ni zaigral za Grizlije, ki so premagali prvake kljub 37 točkam LeBrona Jamesa.

Ubranjeno Phoenixovo mesto v končnici
V New Orleansu je blestel Dragić, ki je 20 točkam in devetim podajam, ob metu iz igre 8:14, dodal še tri blokade, tri skoke, ukradeno žogo ob le dveh izgubljenih žogah. Dragić je bil dvakrat natančen pri prostih metih, zadel pa je tudi dve trojki (2:3). Točko več od Dragića je zbral Gerald Green, Eric Bledsoe je dodal 16 točk in šest skokov, P. J. Tucker pa 15 točk in devet skokov.

Vztrajni Pelikani grozili vse do konca
Sonca so hitro povedla, a se Pelikani niso predajali in so se redno vračali v igro, tako so z nizom 10:0 tudi povedli sredi zadnje četrtine, a je ravno Dragić z metom iz skoka izenačil na 87:87 dve minuti in pol pred koncem. Sledil je prispevel Erica Bledsoa in Phoenix ni več izpustil prednosti iz rok, s čimer je tud "pometel" v letošnji seriji z New Orleansom.

"Ni bila lepa tekma, to je očitno. Nismo odigrali najboljše tekme, toda na koncu smo res veseli, da smo dobili še eno tekmo," je po koncu povedal Dragić, ki je s svojo vztrajnostjo preprečil, da bi Sunsi izgubili obvezno zmago.

"Dragon" je izrecno pohvalil partnerja v branilski navezi Bledsoa: "Takšne igre odločajo o zmagovalcu. Bil je zbran v najbolj odločilnih trenutkih, ko je odvzel žogo ter smo nato lahko zadeli."

Dvoboj ali celo četveroboj?
Phoenix je dobil osmo od zadnjih desetih tekem, medtem ko je Memphis sočasno slavil le na šestih dvobojih. Na dosegu dvojice, ki se srdito bojuje za 8. mesto Zahoda, pa ni samo Dallas (forma 7-3) temveč tudi Golden State (forma 7-3). Telički imajo pol zmage prednosti pred Sonci, Bojevniki pa zmago in pol.

16. 4.: Dallas (D)

Razpored Dallasa do konca rednega dela:10. 4.; San Antonio (D)
12. 4.: Phoenix (D)
16. 4.: Memphis (G)

Durant znova čez mejo 25 točk
Indiana je z rezervno postavo premagala Milwaukee s 104:102 ter prevzela vodstvo v Vzhodni konferenci.

Na Zahodu drugo mesto trdno drži v rokah Oklahoma City, ki je slavil v gosteh pri LA Clippersih s 107:101. Russell Westbrook je dosegel 30 točk, znova pa je bil izjemen Kevin Durant s 27 točkami. V vrsti domačih je blestel Blake Griffin s 30 točkami in 12 skoki. Durant je znova dosegel vsaj 25 točk, potem ko je na zadnjem gostovanju pri Sacramento Kings prekinil sijajen niz 41 tekem, na katerih je dosegel vsaj 25 točk.

Tekme 9. aprila:
NEW ORLEANS - PHOENIX 88:94
Withey 17, Miller in Morrow po 14; Green 21, Dragić 20 (iz igre 8/14), 9 podaj, 3 blokade v 39 minutah.