Marc Gasol in Mike Conley - prva nosilca trenutno najboljše ekipe v NBA-ju. Foto: EPA
Goran Dragić
Denver je Phoenixu povsem spodrezal krila. Foto: Reuters
Russell Westbrook
Navijači Oklahome lahko optimistično zrejo naprej, saj naj bi se po Russellu Westbrooku kmalu vrnil tudi Kevin Durant. Foto: Reuters

poraz (122:97), Memphis pa še naprej igra odlično in je dobil derbi Zahoda v Portlandu (99:112).

Nuggetsi so se na domačem terenu oddolžili Sunsom za poraz v sredo, ko je Phoenix prekinil serijo petih zaporednih zmag Denverja. S to zmago pa so Nuggetsi tudi prekinili niz petih zaporednih porazov proti franšizi iz Arizone. Tokrat je odlično delovala domača obramba, ki je onemogočila značilno hitro igro Phoenixa. Že na odmor so košarkarji iz Kolorada odšli s prednostjo 19 točk.

"Bili so bolj aktivni in dominantni tako v obrambnem kot tudi napadalnem skoku. Na začetku tekme nam ni steklo in nismo mogli zadeti, njim pa je šlo vse," je po tekmi povedal Goran Dragić in dodal, da jih je Denver povsem vrgel iz ritma. Kapetan slovenske reprezentance je na parketu prebil dobrih 24 minut in vpisal sedem točk (3/7 za dve, 0/2 za tri), obenem pa dodal še dva skoka in tri podaje. Njegov mlajši brat Zoran Dragić si znova ni izboril mesta v moštvu za tekmo. Sicer je bil prvi strelec Sunsov Eric Bledsoe s 16 točkami, 12 jih je s klopi dodal Gerald Green. Pri gostiteljih je bil z 22 točkami najbolj razigran Arron Afflalo, 13 jih je pristavil ruski center Timofej Mozgov, še pet domačih košarkarjev pa je doseglo 10 ali več točk.

Gasol in Conley glavna na Zahodu
Memphis je v Moda Centru v Portlandu dobil derbi zahodne konference in prekinil serijo devetih zaporednih zmag Trail Blazersov. Grizliji z le dvema porazoma na 16 tekmah ostajajo najboljša ekipa lige. Proti moštvom iz močnejše zahodne konference Grizzliesi letos še niso izgubili. Znova je blestel Marc Gasol, ki je dal 26 točk in devet podaj, izvrstno pa je igral tudi Mike Conley, ki mu je le ena podaja zmanjkala do trojnega dvojčka. V statistiko je vpisal 21 točk in deset skokov. Beno Udrih je igral dobrih deset minut in vknjižil šest točk. Pri gostiteljih je bil s 26 najboljši Wesley Matthews.

"Dobro se poznava in se odlično ujameva. Znava odigrati proti kakršnikoli obrambi in tako imava na vse odgovor. Ko nama nekajkrat uspe, mora nasprotna ekipa povsem zamenjati obrambo," je o navezi s prvim 'playem' Memphisa spregovoril Gasol, Conley pa dodal: "Veva, kako kdo od naju želi igrati. Gasol je zares nesebičen košarkar in zato je užitek igrati z njim. Vem, kje hoče dobiti žogo, in on ve, kje jo jaz, zato nama na igrišču sploh ni treba govoriti"

Velika vrnitev Westbrooka
V Oklahoma Cityju so bili gledalci navdušeni ob predstavitvi ekipe, saj se je po poškodbi vrnil Russell Westbrook. Odlični branilec, ki se je poškodoval na drugem srečanju sezone, je že takoj zablestel, saj je bil najzaslužnejši za prepričljivo zmago nad New Yorkom (105:78). Westbrook se je vrnil z 32 točkami (9/13 za dve, 3/4 za tri), sedmimi skoki in osmimi podajami.

"Tako pač Russell igra, ne glede na položaj. Ni pomembno, ali je prva tekma sezone ali 80. Vsakič bo igral intenzivno, energično in s polno strasti. Tokrat je bil odličen in na sploh so bili boljši od nas," je po tekmi dejal trener Knicksov Derek Fisher, ki je z Westbrookom igral pri Oklahomi. Zdaj navijači Thunderja čakajo le še na vrnitev druge polovice zvezdniškega dvojca Kevina Duranta in vrnitev Oklahome v zmagovite tirnice.

Tekme 28. novembra:
BOSTON - CHICAGO 102:109
Sullinger 23 in 10 skokov, Bradley 18; Butler 22, Rose 21.

CHARLOTTE - GOLDEN STATE 101:106
Roberts 20, Jefferson 18; Speights 27, Curry 26, Thompson 17.

ATLANTA - NEW ORLEANS 100:91
Teague 26, Carroll 19, Millsap 13; Holiday in Anderson po 20.

DETROIT - MILWAUKEE 88:104
Drummond 26 in 20 skokov, Caldwell-Pope 21; Ilyasova 22, Dudley 16.

TORONTO - DALLAS 102:106
Lowry 25, A. Johnson 20; Ellis 30, Parsons 16, Nowitzki 15.

HOUSTON - LA CLIPPERS 85:102
Harden 16, Ariza in Canaan po 13; Griffin 30 in 10 skokov, Crawford 21.

DENVER - PHOENIX 122:97
Afflalo 22, Mozgov 13; Bledsoe 16, Green 12 ... G. Dragić 7 (3/9 iz igre), 2 skoka, 3 podaje, 24 minut, Z. Dragić ni bil v postavi.

PORTLAND - MEMPHIS 99:112
Matthews 26, Lillard 20; Gasol 26, Conley 21 in 10 skokov ... Udrih 6 (3/7 iz igre), 1 skok, 1 podaja, 10 minut.

LA LAKERS - MINNESOTA 119:120
Bryant 26, Johnson 19; Williams 25 in 11 podaj, Young 22.