Beno Udrih že uspešno izkorišča ponujeno minutažo, v katero je Memphis prisiljen zaradi suspenza branilca Nicka Calathesa (20 tekem zaradi zlorabe dopinga). Foto: Reuters
Kendrick Perkins (Oklahoma City Thunder) - Zach Randolph (Memphis Grizzlies)
Zach Randolph je v podaljšku prevzel odgovornost in z 8 točkami v dodatnih petih minutah odločil drugo tekmo serije Thunder - Grizzlies. Foto: Reuters
Kevin Durant (Oklahoma City Thunder) - Marc Gasol (Memphis Grizzlies)
Kevin Durant je 20 točk od skupno 36 dosegel v drugem polčasu, a v podaljšku je zgrešil ključno trojko. Foto: EPA
Blake Griffin (Los Angeles Clippers)
Blake Griffin se je oddolžil za prvo tekmo, ko je zaradi prekrškov srečanje sklenil po le 19 minutah igre. Tokrat je v prvem polčasu v 20 minutah dosegel 21 točk in rešitve za Golden State ni bilo več. Foto: Reuters

V zadnjih 19 sekundah rednega dela je Gromu uspelo izničiti zaostanek petih točk. Najprej je prvi zvezdnik Thunderja Kevin Durant zadel nemogočo trojko s strani, pri čemer ga je še odrinil Marc Gasol, s čimer je Durant iz ene akcije prispeval kar štiri točke. Po samo enem zadetem prostem metu Mika Conleyja je ob sireni prvi koš iz igre zadel kritizirani center Kendrick Perkins in tekma je z izidom 99:99 dobila podaljšek.

V dodatku so gostje ostali mirni in pod vodstvom Zacha Randolpha (8 točk v podaljšku, skupno 25 točk) vendarle zadržali vodstvo. Z zmago v Oklahoma Cityju so serijo 1. kroga Zahoda izenačili na 1:1. Tretja tekma bo v Memphisu v noči na petek.

Udrihovih 8 točk v 4. četrtini
Kar nepričakovano velika vloga je pri Grizlijih pripadla slovenskemu organizatorju igre Benu Udrihu, ki je v ritmu točko na minuto večer sklenil s 14 točkami, pri čemer jih je kar 8 dosegel v prvi polovici četrte četrtine, ko so gostje pobegnili za devet točk. Udrih je metu iz igre 6/8 dodal še tri skoke in dve podaji ter si tako lahko obeta še več priložnosti v nadaljevanju serije - zaradi suspenza Nicka Calathesa je postal prva menjava za Conleyja.

Z obrestmi vrnili za uvodni poraz
Na drugi tekmi ponedeljkovega večera so se LA Clippersi dodobra znesli nad Golden Statom za poraz na uvodni tekmi končnice, ko so izgubili za štiri točke. Že po 1. četrtini so gostitelji vodili za 11 točk, vse do konca pa je prednost samo še naraščala in na koncu so Bojevniki izgubili kar za 40 točk (138:98). Prvo ime tekme v Staples Centru je bil brez dvoma Blake Griffin, ki je s 35 točkami in brez enega samega prekrška prišel do osebnega rekorda v končnici. Po izenačenju se serija iz Los Angelesa seli v severno Kalifornijo v Oakland, kjer bo naslednja tekma v noči na petek.

KONČNICA, ZAHOD, 1. krog

OKLAHOMA CITY (2) - MEMPHIS (7) - 1:1
105:111 (20:27, 29:21, 30:25, 27:33) - po podaljšku
Durant 36 in 11 skokov, Westbrook 29 in 8 podaj, Ibaka 15, 11 skokov in 5 blokad; Randolph 25, Conley 19 in 12 podaj, Gasol in Lee po 16, Udrih 14 (iz igre 6/8), 3 skoki in 2 podaji v 14 minutah.

LA CLIPPERS (3) - GOLDEN STATE (6) - 1:1
138:98 (31:20, 36:21, 38:32, 33:25)
Griffin 35 in 6 skokov, Granger 15, Barnes in Turkoglu po 13, Paul (10 podaj) in Collison po 12; Curry 24 in 8 podaj, Lee, Green in Crawford po 11.