Beno Udrih (na sliki v ozadju) je bil tretji strelec Memphisa. Foto: Reuters
Dwyane Wade je v Ligi NBA dosegel že več kot 18.000 točk. Foto: Reuters
DeMarcus Cousins
DeMarcus Cousins je blestel ob zmagi nad Knicksi. Vpisal je 39 točk in 11 skokov. Foto: Reuters

vlogo odigral tudi Beno Udrih.

Že v prvi četrtini so gostje vodili z dvomestnim številom točk, na odmor pa so odšli s 16 točkami naskoka, a v tretji četrtini so se Heati povsem približali, kar nekajkrat prišli na točko ali dve zaostanka, toda preobrata jim ni uspelo narediti. Grizzliesi so ves čas vodili.

"Vsakič ko so se nam približali na točko ali dve, smo našli dober odgovor. Ko je bilo potrebno, smo odigrali pravo obrambo. Če bomo nadaljevali tako in igrali na tak način, bomo še kar nekaj tekem dobili," je bil zadovoljen trener Memphisa David Joerger. Ob osmih porazih je to 22. zmaga Grizlijev v sezoni, Miami pa je klonil 17. Ima še 14 zmag in bo prvič po letu 2008 novo leto dočakal z več porazi kot zmagami.

Udrih tretji strelec Memphisa
Šest gostujočih košarkarjev je doseglo deset točk ali več. S 24 je bil najbolj razigran Mike Conley, 22 pa jih je dodal Marc Gasol, ki je ujel tudi deset odbitih žog. Tudi tokrat je dobro igral Udrih. Z 11 točkami (3/5 za dve, 1/3 za tri) je bil slovenski organizator igre tretji strelec, dodal pa je še dva skoka, tri podaje in dve ukradeni žogi. Pri Miamiju je bil s 25 točkami najboljši Dwyane Wade, ki je v karieri dosegel že več kot 18.000 točk.

Toronto je uspešno začel niz težkih gostovanj in prekinil niz osmih tekem neporaženosti Clippersov na domačem parketu. Ob zmagi s 110:98 je Kyle Lowry dal 25 točk. Bullsi so slavili šestič zapored. S 107:100 so odpravili New Orleans. Odličen je bil Jimmy Butler, ki je prispeval 33 točk, izkazal pa se je z vsestransko predstavo.

Tekme 27. decembra:
LA CLIPPERS - TORONTO 98:110
Redick 23, Griffin 22; Lowry 25, Valančiunas 22 in 11 skokov, Vasquez 16.

CHARLOTTE - ORLANDO 94:102
Walker 42; Vučević 22 in 11 skokov, Harris 21.

WASHINGTON - BOSTON 101:88
Humphries 18, Pierce 17; Green 23.

MIAMI - MEMPHIS 95:103
Wade 25, Granger 18, Deng 16; Conley 24, Gasol 22 in 10 skokov, Udrih 11 (4/8 iz igre), 2 skoka, 3 podaje v 19 minutah, Lee, Allen in Prince po 10.

CHICAGO - NEW ORLEANS 107:100
Butler 33, Rose 19, Brooks 13; Davis 29 in 11 skokov, Evans 26.

BROOKLYN - INDIANA 85:110