Rudy Fernandez je bil s 17 točkami (12 v prvem polčasu) prvi strelec Reala. Foto: EPA

Po izenačenih uvodnih minutah in vodstvu Barcelone s 17:16 se je Real s trojkami Sergia Llulla, Rudyja Fernandeza in Andresa Nocionija odlepil in po delnem izidu 11:0 ni več izpustil vodstva. Ko je šest minut pred koncem povedel s 66:55, se je zdelo, da ima vse pod nadzorom, toda Barcelona se je predvsem z rafali trojk Maria Hezonje (zadel je svojih prvih pet poskusov za tri) približala na dve točki in v zadnjo minuto vstopila z izidom 74:72.

Prvi strelec Reala Rudy Fernandez (17 točk) je nato zadel prosta meta, na drugi strani pa je bil Hezonja, ki ga naslednji teden čaka NBA-nabor, z novim poskusom izza črte neuspešen. Boštjan Nachbar je za Barcelono dosegel eno točko. Prva postava Barcelone se ni proslavila, nerazpoložen je bil zlasti Ante Tomić (dve točki). Ekipi igrata na tri zmage, naslednja tekma bo prav tako v Madridu, in sicer v nedeljo ob 12.30.