Goran Jagodnik (desno) je bil s 14 točkami drugi najboljši strelec Hopsov. Foto: www.alesfevzer.com
Jan Močnik
Jan Močnik je s 17 podajami poskrbel za najboljši dosežek v tem elementu igre, odkar Košarkarska zveza Slovenije vodi statistiko. Foto: www.alesfevzer.com

Gostitelji so si vrata do zmage odprli v tretji četrtini, ko so z delnim izidom 10:0 povedli s 50:36, prednost pa na začetku zadnje četrtine še nekoliko povišali (55:39).

Prvi strelec tekme je bil Igor Mikulič s 15 točkami, eno manj je ob zmagi Hopsov dosegel Goran Jagodnik, ki je dodal še osem skokov, pet podaj in tri ukradene žoge. Na drugi strani se je izkazal Sašo Zagorac s 13 točkami, 12 skoki in dvema podajama.

Vodilni Tajfun, ki je še brez poraza, je zadnjeuvrščeno Elektro v gosteh odpihnil z 58:101.

Helios Suns so brez prvega igralca Matica Rebca, ki je poškodovan, izgubili še četrtič zapored. V Domžalah jih je z 82:84 ugnal Portorož, ki je prvič v tej sezoni slavil v gosteh. V vodstvo je prišel v drugi četrtini, nato pa ga do konca tekme ni več izpustil iz rok. Pri gostiteljih se je kot zamenjava za Rebca prvič predstavil Jan Močnik, nekdanji košarkar Olimpije, ki je nazadnje igral na Kosovu. Dosegel je 12 točk in dodal še 17 podaj, s čimer je poskrbel za najboljši dosežek v tem elementu igre, odkar Košarkarska zveza Slovenije vodi statistiko.