Gerald Green je bil zelo razigran ob koncu prve in v drugi četrtini. Foto: Reuters
Knicksi letos še zdaleč ne blestijo, a je bila njihova predstava dovolj za zmago nad Philadelphio, ki ne najde poti iz velike krize. Foto: EPA
LeBron James
Toronto Raptorsi ostajajo pri dveh porazih tudi po gostovanju v Clevelandu in so trenutno najuspešnejše moštvo v ligi. Foto: Reuters

onc je jasen – uvrstitev v končnico. Na zadnji tekmi so varovanci Jeffa Hornaceka v gosteh premagali Indiano (83:106).

Trener Phoenixa je po tekmi poudaril, kako pomembno je, da so Sunsi ujeli ritem, kajti trenutno so na gostujoči turneji, zmagali pa so četrtič zapored. Vse četrtine so gostje dobili, na polčas, v katerem je blestel Gerald Green, ki je v prvi polovici srečanja vpisal 18 od 23 točk, so odšli s prednostjo sedmih točk, svoj naskok pa so v drugem delu le še oplemenitili.

"Ekipa ima potencial, da doseže 48 ali celo 50 zmag, a potencial ne pomeni veliko, če ga ne realiziraš. Za zdaj gremo tekmo po tekmo, kajti četudi zmagaš štiri tekme zapored v gosteh, ni nujno, da se boš uvrstil v končnico. Na teh štirih zmagah bomo zdaj gradili," je dejal Green , ki je bil proti nekdanjemu klubu prvi strelec tekme.

16 točk je s klopi dodal Isaiah Thomas, Markieff Morris je dosegel 13 točk, Anthony Tolliver pa 11. 11 točk (4/8 za dve, 1/4 za tri) je ob dveh skokih in treh podajah v dobrih 22 minutah vpisal Goran Dragić, Zorana pa ni bilo v ekipi Sonc. Pri Pacersih je bil s 14 točkami najboljši strelec Rodney Stuckey.

Cleveland klonil četrtič zapored
Philadelphia je izgubila še 13. tekmo v sezoni. Negativni niz so Sixersi nadaljevali tudi po gostovanju v Madison Square Gardnu, kjer so morali premoč priznati neprepričljivim Knicksom (91:83). Carmelo Anhtony je dosegel 25 točk, Amare Stoudemire pa jih je dodal 16 in ujel še 11 odbitih žog. V prvi peterki New Yorka je začel tudi Jose Calderson, ki je prvič zaigral za Knickse. Nerlens Noel je za Philadelphio dosegel 17 točk in 12 skokov.

"Smo krhka ekipa in krhki smo že od začetka," je bil po četrtem zaporednem porazu kritičen LeBrona James. Dodal pa je še: "Sem optimističen. Sem pozitiven, bolj, kot sem mislil, da bom v takem položaju." Cleveland je doma proti Torontu vodil že za 18, a na koncu izgubil s 110:93. James je ob 15 točkah zbral deset podaj, strelsko sta bila sicer bolj razpoložena Kevin Love (23) in Kyrie Irving (21), kar pa ni bilo dovolj za razigrane Raptorse. Louis Williams je prispeval 36 točk, Kyle Lowry 23, DeMar DeRozan pa 20.