James Harden in Chris Paul sta odigrala pomembno vlogo ob zmagi Houstona nad Miamijem. Foto: Reuters

Odlično so storili vse, da bi nam preprečili mete za tri točke, kar nam je delo zelo otežilo, a v obrambi smo v drugem polčasu zaigrali precej bolje, nadzirali smo potek tekme, in to je to.

James Harden, košarkar Houstona
Hassan Whiteside, najboljši posameznik Miamija, s soigralci mu ni uspelo preprečiti poraza svoje ekipe v Houstonu. Foto: Reuters
Dvoboj Dwighta Howarda in zimzelenega Vincea Carterja v Charlottu. Foto: Reuters
Dallasov Salah Mejri je bil izključen v drugem polčasu obračuna z Washingtonom. Foto: Reuters

Edini slovenski predstavnik v najmočnejši košarkarski ligi na svetu je še drugič zapored srečanje izpustil zaradi bolečin v levem kolenu. Njegovi soigralci so se dobro bojevali na parketu, v prvi četrtini so po alley-oopu Hassana Whitesida - z 22 točkami in 13 skoki je bil najbolj razpoložen igralec ekipe Erica Spoelstre - povedli za 14 točk (26:12), kar je bila njihova najvišja prednost na tekmi.

V Clevelandu počilo na kriznem sestanku
Pred ponedeljkovim treningom so se na kriznem sestanku dobili košarkarji Clevelanda, kjer je po pisanju ameriških medijev prišlo do vroče krvi. Ekipa naj bi bila popolnoma razdeljena, košarkarje pa je predvsem zmotil zgodnji odhod Kevina Lova s tekme proti Oklahoma Cityju, ko je 29-letni Kalifornijec klop Clevelanda predčasno zapustil zaradi domnevno slabega počutja, izpustil pa je tudi nedeljski trening. Strasti so se bojda pomirile šele, ko je zbrane nagovoril Love in pojasnil svojo plat zgodbe. Cleveland je na zadnjih 14 tekmah štirikrat zmagal in desetkrat izgubil.

Ta se je nato začela počasi topiti, do polčasa na +4 (46:50), v nadaljevanju pa je za prvo domačo prednost po uvodnih minutah s košem s polrazdalje poskrbel Chris Paul (57:55). Ekipi sta bili nato precej izenačeni, ves čas sta se izmenjavali v vodstvu, nazadnje sta bili izenačeni dobre štiri minute pred koncem, ko je James Johnson s polaganjem poravnal izid na 88:88.

Sledila je trojka Jamesa Hardna, po kateri se Miami ni več pobral, gostitelji pa so na krilih Paula in Clinta Capele tekmo zaključili z delnim izidom 8:3 za 33. zmago v sezoni. "Uspelo jim je. Zadevali so mete, mi pa smo imeli na drugi strani parketa veliko težav," je po tekmi priznal Miamijev trener Spoelstra. Naslednji Miamijev nasprotnik bo Sacramento, ki bo na Floridi gostoval v noči s četrtka na petek.