Marcelinho Huertas je bil veliki junak v Blaugrani. Foto: EPA

Madridčani so vodili skozi celotno srečanje, v 27. minuti celo že za 17 točk (43:60). Zadnjo četrtino so Katalonci dobili kar s 27:14. V zadnjih šestih minutah je gostiteljem uspel delni izid 18:4.
Lorbek skoraj nezgrešljiv
Juan Carlos Navarro je z metom izza črte iz težkega položaja z desne strani izenačil na 78:78, Sergio Llull je na drugi strani 33 sekund pred koncem dva zadel prosta meta. 28 sekund pred koncem je Navarro zgrešil trojko, a tudi Llull ni bil natančen štiri sekunde pred koncem. Žogo je ujel Huertas, pritekel do polovice igrišča in vrgel ob sireni, žoga pa se je od table odbila skozi obroč za popolno evforijo v Blaugrani.

Erazem Lorbek je dosegel 18 točk, za dve je bil nezgrešljiv (6/6), zadel pa je tudi dve trojki iz treh poskusov.

Špansko prvenstvo, finale, prva tekma:
BARCELONA
- REAL MADRID
81:80 (15:20, 22:23, 17:23, 27:14)
6.377; Navarro 21 (4/9 za tri), Lorbek 18 (6/6 za dve, 2/3 za tri) in 5 skokov v 31 minutah, Mickeal 17, Ndong 9, Eidson 6, Vazquez in Huertas po 3, Sada in Ingles po 2; Carroll 18, Tomić 16, Singler in Llull po 11, Mirotić in Rodriguez po 7, Veličković 5, Reyes 4, Suarez 1, Begić 0 in 1 skok v 8 minutah.