Žan Mark Šiško je bil daleč najboljši posameznik tekme, dosegel je 25 točk, zbral sedem podaj in sedem skokov. Ob tem je zadel vseh pet metov za tri točke. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so odlično začeli tekmo, odprli so jo z 8:0, v prvi četrtini pa so največ vodili za 11 točk. Novomeščani so nato strnili vrste in zaigrali precej bolje, na začetku druge četrtine so se približali na dve točki zaostanka (24:26), zatem še na točko. V 13. minuti so tudi izenačili, v zaključku polčasa pa popustili in se znašli v zaostanku z 39:50.

V tretji četrtini vtisa kaj prida niso popravili, izgubili so jo za štiri točke in se v zadnjih 10 minut podali z minusom 15 točk. Zadnjo četrtino so krkaši nato dobili, a le s 15:9, kar je bilo občutno premalo, da bi na Dolenjsko odnesli zmago.

Rogaška spet boljša od Laškega
Najrazburljiveje pa je bilo na tekmi med lanskim finalistom DP-ja in Zlatorogom. Košarkarji iz Rogaške Slatine ostajajo trn v peti Laščanov, saj so na zadnjih osmih tekmah slavili petkrat.

Nocojšnji obračun se je končal po podaljšku in v korist domače ekipe, pa čeprav so gosti vodili še 46 sekund pred koncem rednega dela. Rogaška je po zaslugi Rashuna Davisa izsilila podaljšek. V njem so Laščani minuto in pet sekund pred koncem vodili z 89:86, Davis je nato zadel en prosti met, 16 sekund do konca pa še trojko, ki je Rogaški prinesla zmago. Davis je bil na koncu s 26 točkami prvi strelec tekme.

Lanski finalist državnega prvenstva v košarki si trenutno deli prvo mesto s Petrolom Olimpijo, Sixt Primorsko in Šenčurjem.