Roy Hibbert (levo) je kraljeval pod obročem Miamija. Foto: Reuters

Vzrok za poraz? Saj ste videli. Pacersi so popolnoma dominirali v tretji četrtini. Zadevali so kot za stavo, mi jih nismo znali zaustaviti, hkrati pa smo zgrešili nekaj zares lahkih košev.

LeBron James
Ray Allen in LeBron James
LeBron James (desno) se ni mogel zanesti na svoje soigralce, ki so v Indianapolisu povsem odpovedali. Foto: Reuters

Znova je blestel Paul George, ki je gostom s Floride nasul 28 točk, 24 jih je k zmagi Indiane prispeval še center Roy Hibbert. Pri Miamiju je bil razpoložen zgolj LeBron James, prvi strelec tekme, ki je vknjižil 29 točk. Pomoči svojih soigralcev ni imel - Dwyane Wade je zbral zgolj 10 točk, Chris Bosh le pet.

Indiana je tako le zmago oddaljena od drugega finala Lige NBA v zgodovini franšize. Leta 2000 so Pacersi s 4:2 klonili pred Los Angeles Lakersi, nazadnje pa so odločilno sedmo tekmo konferenčnega finala igrali leta 1998, ko jih je izločil kasnejši prvak, Chicago Bulls.

Indiana vknjižila kar 20 skokov več
Kljub vsemu Indiana v prvem polčasu ni prevladovala, v raketi so gostitelji storili veliko napak, kar petkrat so storili napako pri zabijanju, s čimer so zapravili kopico lahkih točk. Še slabše so tekmo začeli košarkarji Miamija, ki so zadeli le 3 od 22 poskusov. Ključ do zmage so košarkarji Indiane našli v skokih, ki so jih dobili s kar 53:33, odločilna pa je bila tretja četrtina, v kateri so Pacersi dosegli 14 točk več od svojega nasprotnika (29:15).

Miami znižal na -4, a je Indiana zdržala
V zadnji četrtini so aktualni prvaki hitro izkoristili slab začetek Indiane (zadeli so le enkrat iz šestih napadov), Mike Miller je z dvojnima zaporednima trojkama zaostanek znižal na -6 (70:64), James pa je s polaganjem svojo ekipo približal na vsega štiri točke zaostanka (72:68), a so se Pacersi še pravočasno zbrali - po trojki Georgea in zabijanju Davida Westa je postalo jasno, da bo drugega finalista letošnje Lige NBA razkrila odločilna tekma v Miamiju.