Kapetan Alen Hodžić je bil prvi strelec Primorske. Foto: Sixt Primorska/Jurij Kodrun

Tigri so pred domačimi navijači tekmo začeli zelo zadržano, kar so gosti izkoristili in s trojko starega znanca slovenskih parketov, Nikole Pavlićevića, povedli z 18:10. Z enako prednostjo so nato vodili še slabe tri minute pred koncem uvodne četrtine (24:16), nato pa so izbranci Jurice Golemca vendarle prevzeli pobudo. Prek Ivana Marinkovića je Primorska ob koncu 11. minute zaključila delni niz 12:0. Povedla je z 28:24, vodstva pa rumeno-modri do konca tekme niso več izpustili iz rok. Na krilih razigranega Žana Marka Šiška, ki je do polčasa vknjižil 11 točk, je prednost po 20 minutah igre poskočila na 13 točk (52:39).

V enakem ritmu je primorska ekipa nadaljevala tudi po vrnitvi na igrišče. Sedem minut pred koncem obračuna je domači kapetan Alen Hodžić s petimi zaporednimi točkami prvič popeljal na več kot 20 točk naskoka (79:56). Hodžić je bil s 17 točkami najboljši strelec slovenskih pokalnih prvakov. Dvoštevilčni so bili še Marinković s 16, Šiško s 14, Lance Harris s 13 in Marko Jagodić Kuridža z 11 točkami.

V četrtek sta tekmi 1. kroga odigrala še preostala slovenska predstavnika v drugem rangu regionalnega tekmovanja. Rogaška je klonila v Cetinju, kjer je bil Lovćen boljši z 72:71, Helios pa je bil ob debiju v Ligi ABA 2 poražen v Skopju. MZT je slavil z 92:79.