Paul Pierce (prvi z leve) se je po poškodbi vrnil v ekipo Bostona, ki je premagal Detroit s 96:85. To je prva zmaga Bostona v tej sezoni. Foto: Reuters
Dirk Nowitzki
Prvaki lanske sezone, ekipa Dallasa, je z 99:86 premagala Toronto. Ian Mahinmi je dosegel 19 točk, Dirk Nowitzki (na fotogradiji) 18. Foto: Reuters
Derrick Rose
Derrick Rose je z 29 točkami in 16 podajami Chicago popeljal do zmage na Clippersi s 114:101. V zadnji četrtini je Chicago vodstvo treh točk hitro spremenil v prednost 97:84, s čimer je bila tekma bolj kot ne odločena. Foto: Reuters
Donald Sterling
Lastnik Clippersov Donald Sterling ni imel razlogov za veselje. Foto: Reuters

Štiri sekunde pred koncem je prvi strelec večera LeBron James (34 točk) podal pod obroč, Wade pa je z "alley-oopom" odločil tekmo. Wade je pol minute prej po košu s krila Miamiju zagotovil vodstvo 101:100. Minnesota se je presenetljivo dobro upirala favoriziranim gostom, pokopalo pa jo je preveliko število izgubljenih žog (25) in zgrešenih prostih metov (osem od 20), vključno s tremi zgrešenimi prostimi meti v zadnjih 73 sekundah.

Do trojnega dvojčka manjkala še dva skoka
James je na svoj 27. rojstni dan 34 točkam dodal še 10 podaj in osem skokov. Kevin Love je za Minnesoto dosegel 25 točk in imel tudi 12 skokov, španski košarkar Ricky Rubio pa je zbral 12 točk in 12 podaj.

Šest točk Udriha v zadnji četrtini

Milwaukee je bil s 102:81 boljši od Washingtona. Beno Udrih je igral 23 minut, na parketu je bil vso zadnjo četrtino, ki jo je Milwaukee dobil s 24:14. Slovenski organizator igre je zadel štiri od sedmih metov za dve točki, osmim točkam (od tega jih je šest dosegel v zadnji četrtini) pa je dodal še tri skoke in dve podaji.

Vrnitev Pierca, zmaga Bostona
Boston je s 96:85 premagal Detroit. V obračunu moštev, ki v tej sezoni še nista imeli zmage, je bil najboljši mož na parketu z 19 točkami Jermaine O'Neal. Deset jih je dosegel v prvem polčasu, ko je Boston vodil s 50:43. V tretji četrtini, ki jo je Boston dobil s 36:21 in povedel za 22 točk, je O'Neal prispeval sedem točk. V zadnji četrtini so se Pistonsi lahko približali le na 11 točk. Bostonu je prvič v novi sezoni pomagal Paul Pierce in dosegel 12 točk.

Na krilih rezervistov do prve zmage
Tudi prvaki iz Dallasa so prvič zmagali. Z 99:86 so premagali Toronto. Rezervni center Ian Mahinmi je dosegel 19 točk, Dirk Nowitzki pa točko manj. Odločilen je bil niz 16:2 ob koncu tretje četrtine, po katerem je Dallas povedel s 77:70. Dallasova rezervna klop je prispevala kar 56 točk.