Ve se, kdo je glavni v Clevelandu. Foto: Reuters
DeAndre Jordan je 26 točkam dodal 17 skokov. Foto: Reuters

Cavsi so se tako oddolžili Bullsom za poraz ob izteku igralnega časa na prejšnji tekmi, ko je v zadnji sekundi zadel Derrick Rose. Serijo so izenačili na 2:2 in si povrnili prednost domačega parketa.

"Trener je narisal akcijo, v kateri naj bi izvajal avt. Rekel sem mu, da to ne pride v poštev, razen če lahko žogo vržem prek table in gre tako v koš. Akcijo, ki je bila narisana, sem prečrtal. Rekel sem trenerju, 'samo dajte mi žogo. Šli bomo v podaljšek ali pa bom odločil to tekmo," je dramo na klopi Clevelanda ob koncu opisal James. Tokrat se mu je izšlo. Tako imenovani met "catch and jump", ki jih je med sezono zadel le 13 odstotkov, je tokrat razparal mrežico.

James si je v tretji četrtini ob prodoru zvil gleženj, ko je stopil na nogo Derricku Rosu, a se je v zadnjem delu vrnil na parket. Tekmo je končal pri 25 točkah, 14 skokih in 8 podajah, vendar je bil ob koncu skoraj tragični junak tekme. Pri vodstvu Cavsov za dve je 14 sekund naredil nespametno osebno napako v napadu, po kateri je Rose izenačil izid. Blatt je nato skorajda napravil neumnost, saj je stopil na igrišče in hotel zahtevati minuto odmora, ki pa je ni več imel na voljo. Na srečo privržencev Clevelanda ga je še pravočasno ustavil pomočnik trenerja in preprečil, da bi mu sodniku dosodili tehnično napako, kar bi pomenilo prosti met in posest žoge za Chicago. Dogovor za zadnjo akcijo na tekmi je omogočilo sodniško odločanje ob pregledu videoposnetka, ki je žogo dodelilo Clevelandu.

Dobro tekmo je odigral Timofej Mozgov, ki je prispeval 15 točk in 9 skokov, J. R. Smith je v zadnji četrtini dosegel tri pomembne trojke in dosegel 13 točk, poškodovani Kyrie Irving 12. Pri Chicagu, ki je igral brez Paua Gasola, je bil z 31 točkami najučinkovitejši Rose. Edini dvomesten je bil le še Jimm Bitler z 19 točkami.

Nova visoka zmaga Clippersov
Los Angeles Clippersi so še drugič zapored nadigrali Houston, zmagali s 128:95 in vodijo v seriji s 3:1. Gostitelji so do odločilne prednosti prišli v tretji četrtini, ki so jo dobili s 43:25. Prvi strelec tekme je bil DeAndre Jordan (26), nad katerim so košarkarji Houstona namenoma delali osebne napake. Center Clippersov je proste mete izvajal 14/34. 28 poskusov Jordana v prvem polčasu je rekord v končnici Lige NBA. Dodal je 17 skokov. Blake Griffin je dosegel 21 točk, J. J. Redick 18, Chris Paul 15 točk in 12 podaj. Pri Houstonu jih je največ dosegel James Harden 21.