LeBron James je znova rešil Cleveland iz zagate. Foto: Reuters

Takšne stvari počne vsak večer. Zato je najboljši košarkar na svetu.

Kevin Love o LeBronu Jamesu
Takole je James ob sireni prinesel zmago Clevelandu, ki je v seriji z Indiano povedel s 3:2. Foto: Reuters
Igralec večera v Ligi NBA je bil sicer Russell Westbrook, ki je ob zmagi Oklahome Cityja nad Utahom (107:99) dosegel 45 točk in zbral 15 skokov. Paul George jih je dodal še 34, Carmelo Anthony zgolj sedem. Foto: Reuters
Neustavljivi James ob sireni zadel za zmago Clevelanda

Indiana se je v tej seriji izkazala za zelo trd oreh. Že v prvi četrtini so gostje iz Indianapolisa povedli za 10 točk, ko je Domantas Sabonis položil žogo skozi obroč za 15:25, a so se gostitelji v drugi četrtini vrnili. Vseeno so nato v zaključku prvega polčasa spet popustili in na odmor odšli z zaostankom sedmih točk (49:56).

Sledil je preobrat, po katerem so Cavaliersi povedli za 12 (78:66), a tudi to ni bilo dovolj za mirnejše nadaljevanje. Indiana ni vrgla puške v koruzo, s čvrsto obrambo in mirno roko so varovanci Nata McMillana pridno topili zaostanek, Sabonis je 33 sekund pred koncem rednega dela s polrazdalje izenačil na 95:95.

Sledil je vroč zaključek tekme, v katerem je James najprej blokiral polaganje Victorja Oladipa, nato pa v naslednjem napadu z metom za tri točke prek Thaddeusa Younga ob sireni odločil obračun. "Takšne stvari počne vsak večer. Zato je najboljši košarkar na svetu," je o Jamesu po tekmi dejal soigralec Kevin Love.

James je bil tudi z naskokom prvo ime srečanja, dosegel je 44 točk (met iz igre 12/24) in zbral 10 skokov, Kyle Korver jih je dodal 19, Kevin Love ob 10 skokih še 11 točk. Pri Indiani je 22 točk zbral Sabonis, Young 16, Oladipo ob skromnem metu iz igre (2/15) zgolj 12.

Velika vrnitev Oklahome
Zelo napeta je tudi serija med Oklahomo in Utahom. Vse je že kazalo, da bo vse končano že po petih tekmah. Utah js sredi tretje četrtine vodil kar z 71:46, nato pa je Ohlahoma z delnim izidom 32:7 izenačila in v zadnjem delu igre prišla do zmage s 107:99. Blestel je Russell Westbrook s 45 točkami in 15 skoki.

Budenholzer zapušča Atlanto in odhaja na pogovore z Knicksi
Mike Budenholzer ni več trener Atlante. Z vodstvom kluba se je sporazumno razšel, potem ko se Hawksi niso prebili v končnico. Po petih sezonah, ki jih je preživel v Atlanti, 48-letnika čaka nov trenerski izziv. Budenholzer je eden izmed najresnejših kandidatov za trenerja New Yorka.

Budenholzer je postal glavni trener Atlante leta 2013, potem ko je 17 let opravljal delo pomočnika glavnega stratega San Antonia Gregga Popovicha. Atlanto je v sezoni 2014/15 celo popeljal v finale vzhodne konference, za kar si je zaslužil naziv najboljšega trenerja leta v ligi NBA.

Atlanta prvič po enajstih sezonah letos ne igra v končnici. Menjava trenerja je bila pričakovana, Budenholzer pa je sam zaprosil za sporazumno prekinitev sodelovanja, da bi lahko začel pogovore z morebitnimi novimi delodajalci.