Jeremy Lin je na zadnjih treh tekmah eksplodiral, potem ko je decembra in januarja večino časa preživel na klopi. Foto: EPA
Goran Dragić
Goran Dragić je po poškodbi Lowryja spet prišel v prvi plan. Foto: EPA

23-letni organizator igre tajvanskih korenin je tretjič v karieri začel v prvi peterki, tretjič presegel 20 točk in oslabljenemu New Yorku brez Carmela Anthonyja in Amareja Stoudemireja v Washingtonu pomagal do tretje zaporedne zmage (107:93). Po 28 točkah in 8 podajah v ponedeljek, 23 točkah in 10 podajah v sredo, je tokrat v uspeh Knicksov vgradil 23 točk in 10 podaj. Več kot 20 točk in 8 podaj na prvih dveh tekmah v karieri, ko je začel tekmo, je nazadnje dosegel LeBron James v sezoni 2003/2004.

Zabil prvič v NBA-karieri
191 cm visoki Lin, ki je postal ljubljenec občinstva v New Yorku, je naletel na topel sprejem tudi v Washingtonu. Ko je ob koncu tretje četrtine prvič v NBA-karieri zabil, je gledalce dokončno pridobil na svojo stran. Lin leta 2010 ni bil izbran na naboru, sezono novinca pa je preživel v Golden Statu.

"Na igrišču deluje izjemno lahkotno, tisti, ki ga obkrožajo, pa igrajo tako, kot smo dogovorjeni," je bil zadovoljen trener Mike d'Anthony, ki si je malo umiril tresoči stolček. Tyson Chandler je bil prvi strelec tekme s 25 točkami, ki jim je dodal še 11 skokov.

Floridski obračun tokrat Orlandu
Orlando je s 17 trojkami potopil Miami (102:90). Ryan Anderson je dosegel 27 točk, Dwight Howard pa 25 točk in 24 skokov. Magici so izza črte metali kar 42-krat. Dwyane Wade je vknjižil 33, LeBron James pa 17 točk.

Dragić dirigiral do nove zmage
Houston je dosegel lepo zmago v Portlandu (103:96), ob tem pa v 3. četrtini izgubil prvega organizatorja igre Kyla Lowryja. Vajeti igre je v svoje roke prevzel Goran Dragić, ki je v 23 minutah prispeval 10 točk (3/9), po tri podaje in skoke ter 4 odvzete žoge. Izgubil je pet žog. Z 22 točkami se je izkazal rezervist Chase Budinger.

Udrih v 14 minutah brez točke
Na gostovanju so bili uspešni tudi Bucksi, za katere igra Beno Udrih. Milwaukee je s 105:99 slavil v Torontu, slovenski reprezentant pa se v 14 minutah igre ni vpisal med strelce (0:3). Igralec tekme je bil s 25 točkami Carlos Delfino.

Tekme 8. februarja:
PORTLAND - HOUSTON 96:103
Crawford 21, Wallace 20 in 9 skokov, Matthews 17; Budinger 22, Lee 17 ... Dragić 10 (met: 3/9), 3 skoki in 3 podaje v 23 minutah.

TORONTO - MILWAUKEE 99:105
DeRozan 25, Johnson 15; Delfino 25, Gooden 20 in 14 skokov, Udrih brez točke (met: 0/3), 2 skoka in 4 podaje v 14 minutah.

CLEVELAND - LA CLIPPERS 99:92
Jamison 27, Sessions 24 in 13 podaj, Gibson 17; Griffin 25 in 15 skokov, Butler 21, Paul 16 in 12 podaj.

ORLANDO - MIAMI 102:89
Anderson 27 in 11 skokov, Howard 25 in 24 skokov, Nelson 12; Wade 33, James 17 in 10 podaj, Bosh 12 in 9 skokov.

PHILADELPHIA - SAN ANTONIO 90:100
Williams 22, Iguodala 17, Young 16; Parker 37 in 8 podaj, Neal 18, Duncan 16 in 11 skokov.

WASHINGTON - NEW YORK 93:107
Wall 29, Booker 17; Chandler 25 in 11 skokov, Lin 23 in 10 podaj, Novak 19.

ATLANTA - INDIANA 97:87
Smith 28 in 12 skokov, Johnson 20, Hinrich 17; Granger 21, West in Hansbrough po 15.

NEW JERSEY - DETROIT 92:99
Williams 34, Farmar 22; Monroe 20 in 12 skokov, Jerebko 16.

NEW ORLEANS - CHICAGO 67:90