Kobe Bryant je dosegel 42 točk za peto zaporedno zmago Los Angeles Lakersov. Tekma je bila nekaj posebnega za trenerja Mika Browna, saj so ga pri Clevelandu odpustili. Že danes čaka Lakerse mestni obračun s Clippersi. Foto: EPA
Derrick Rose
Derrick Rose je bil ob metu 9/21 najboljši strelec tekme med Chicagom in Bostonom. Foto: EPA
DeMar DeRozan
DeMar DeRozan s 23 točkami ni mogel preprečiti poraza Toronta. Foto: Reuters

Deset minut pred koncem se je Boston približal le na točko zaostanka, takrat pa se je razigral Rose. Kljub poškodbi prsta, zaradi katere ga na prejšnji tekmi ni bilo na parketu, je z raznovrstno igro v napadu odločil zmagovalca. Dosegel je sedem zaporednih točk in razlika je bila v trenutku osem točk. S 25 točkami je bil Rose prvi strelec tekme, zbral pa je tudi sedem podaj in štiri skoke.

Pierce še išče pravo formo
Luol Deng (21 točk, 16 skokov) in Joakim Noah (10 točk, 12 skokov) sta pomagala z dvojnim dvojčkom, v prvem polčasu pa je blestel Carlos Boozer (12 točk), ki je zadel šest od svojih prvih osmih metov. Pri Bostonu je Rajon Rondo 14 točkam dodal 11 podaj. Bil je edini v prvi peterki Bostona, ki je imel met iz igre vsaj 50-odstoten. Paul Pierce (13 točk), ki po poškodbi še išče pravo formo, je od 12 metov zadel le tri.

Miami v Pepsi Centru spet nemočen
Miami je doživel tretji zaporedni poraz in že desetega zapored v Denverju, ki je bil tokrat boljši s 117:104. Zadnjo četrtino so gostitelji začeli z nizom devetih točk in ključno četrtino dobili z izidom 31:23. Že v prvi četrtini je Denver povedel za 14 točk, toda ob polčasu je bilo 55:53. Ty Lawson se je vrnil v ekipo in pomagal s 24 točkami in 9 podajami. Prvi strelec večera je bil zvezdnik Miamija LeBron James s 35 točkami.

Peta zaporedna zmaga Lakersov
Kobe Bryant nadaljuje impresivne predstave in je tretjič zapored presegel mejo 40 točk, kar mu ni uspelo že skoraj pet let. Za zmago Los Angelesa nad Clevelandom s 97:92 jih je dosegel 42. Pau Gasol se je izkazal z dvojnim dvojčkom: 19 točk in 10 skokov. LA je zadnjo četrtino začel s prednostjo 12 točk, toda zgrešil prvih osem metov, zadeti mu ni uspelo kar šest minut. Gostje so se približali na tri točke (82:79). Štiri minute pred koncem je Bryant zadel trojko za varnih osem točk prednosti.

Portland brez Cambyja izgubil "zračno bitko"
San Antonio je v zadnji četrtini ustavil Portland in po zmagi z 99:83 ostaja nepremagan na domačem igrišču. Tony Parker je 12 od svojih 20 točk dosegel v zadnji četrtini, ki so jo Spursi dobili s 34:18. Na začetku zadnje četrtine je Portland vodil 67:65, toda delni izid 14:0 (v tem nizu se je izkazal novinec Kawhi Leonard) je odpravil dvome o zmagovalcu. V prvem polčasu je moral zaradi zvitega gležnja z igrišča Marcus Camby. San Antonio je tako zlahka dobil skok s 50:36.

Dragić nerazpoložen, Houston vseeno zmagal
Houston je premagal Sacramento s 103:89. Po več kot 20 točk so prispevali Kyle Lowry (25), Luis Scola (21) in Samuel Dalembert (20). Slovenski branilec Goran Dragić ni bil razpoložen. V 16 minutah je zadel le enkrat iz šestih poskusov in tekmo končal s tremi točkami. Prav tako je imel tri izgubljene žoge. Pri Sacramentu je bil Tyreke Evans (22 točk) osamljen v napadu, zatajil je zlasti DeMarcus Cousins (4 točke, najmanj v sezoni).

Nowitzki do novega mejnika
Milwaukee Bucks je visoko izgubil pri branilcih naslova Dallasu (76:102), za katerega je Dirk Nowitzki prispeval zanj skromnih 11 točk, kar pa je bilo dovolj, da je presegel nov mejnik - v ligi NBA je dosegel že več kot 23 tisoč točk. Le 22 igralcev v zgodovini lige se lahko pohvali s tem dosežkom, med aktivnimi še Kobe Bryant in Kevin Garnett. Beno Udrih zaradi poškodovane rame ni igral.