LeBron James je zadel 11 od 13 metov in v 28 minutah dosegel 24 točk. Foto: Reuters
Kyrie Irving
Cleveland se sprehaja skozi Vzhodno konferenco in prav spočitost pred velikim finalom bi znala biti odločilna prednost v boju za naslov. Foto: Reuters

Nazadnje je devet tekem zapored v končnici uspelo dobiti San Antoniu leta 2012. Upoštevajoč lansko končnico, so Cavaliersi na Vzhodu nanizali 16 zmag.

V New Yorku so na loteriji izžrebali vrstni red izborov na junijskem naboru. Prva bo izbirala Philadelphia, ki je imela kot najslabše uvrščena ekipa rednega dela v bobnu tudi največ žogic. Drugi izbor je pripadel LA Lakersom, tretji pa Bostonu.

Spočiti Konjeniki so do prve zmage v seriji prišli brez slehernih težav. Raptorsi so bili v prednosti do sredine prve četrtine, nato pa je bilo vse v znamenju gostiteljev, ki so dobili vse četrtine. Že ob polčasu je prednost znašala 22 točk. Prvi strelec tekme je bil Kyrie Irving s 27 točkami. LeBron James je zadel prvih devet metov in v treh četrtinah dosegel 24 točk (met 11/13). Dvomesten je bil še Kevin Love s 14 točkami. Cavsi so iz igre metali 55-odstotno in dobili skok s 45:23.

"Imamo cilj in ta cilj ni doseči devet zmag zapored. Tolikokrat sem že zmagal, dobil sem tudi 14 tekem zapored. V naših mislih ni samozadovoljstva, vemo, da bodo na poti do naslova tudi neprijetni trenutki," je povedal James.

Zmaga z 31 točkami razlike v končnici je Clevelandova najvišja v klubski zgodovini. Tokrat se niso zanašali na trojke, tako kot proti Atlanti, ampak so Raptorse uničili predvsem v raketi. Izza črte so metali 7/20.

"Bili so bolj sveže, hitrejše moštvo," je povedal trener Toronta Dwane Casey. Najučinkovitejši je bil DeMar DeRozan z 18 točkami, najbolj se mu je z 12 približal Bismack Biyombo. Zatajil je Kyle Lowry z 8 točkami, potem ko jih je na odločilni tekmi v polfinalu Miamiju nasul 35.

Tyronn Lue je prvi trener novinec po Patu Rileyju (1981/82), ki je v končnici dobil prvih devet tekem.

V noči na četrtek bo druga tekma finala na Zahodu. Na prvi je Oklahoma presenetila Golden State s 108:102.