Juan Carlos Navarro je postal najboljši strelec v zgodovini Evrolige. Kapetan Slovenije Jaka Lakovič je na večni lestvici četrti. Foto: EPA
Kosta Perović in Ratko Varda
Kosta Perović je v prvih petih minutah dosegel 8 točk, medtem ko se Ratko Varda s svojimi akcijami (s hrbtom proti obroču) ni proslavil. Foto: EPA
Galatasaray je po podaljšku z 78:76 premagal Prokom, ki tako ostaja brez zmage. Foto: Reuters

Le 46 doseženih točk je neslavni Olimpijin rekord v Evroligi, v kateri bodo to sezono najverjetneje ostali brez uvrstitve med najboljših 16. Barcelona je dosegla prvih 11 točk in v nadaljevanju s pol moči višala prednost, ki je dosegla 34 točk. Union Olimpija je bila brez idej, delovala je tako brezvoljno, da se je smiselno vprašati, ali ni to posledica nerednih izplačil. V obrambi ni bilo opaziti kančka agresivnosti, izpeljala pa ni niti enega napada, ki bi ga bilo vredno pogledati v posnetku.

Navarro prvi strelec Evrolige
Natančnost pri metih za tri točke je bila spet obupna (1/12), število izgubljenih žog je naraslo na 18, na vsej tekmi pa je ekipa zmogla štiri podaje. Še sreča, da je Barcelona v zadnji četrtini igrala z rezervno postavo in da je Olimpija dosegla zadnjih osem točk na tekmi, s čimer poraz s 26 točkami še ni videti tako katastrofalen. Juan Carlos Navarro, ki je postal prvi strelec Evrolige, je dosegel 14 točk, v ljubljanski ekipi pa sta 10 točk zmogla le Danny Green in Aleksandar Ćapin.

Prva četrtina (23:16): Barca dosegla prvih 11 točk
Barcelona si je zlahka priigrala varno razliko desetih točk. Pri Unionu Olimpiji je s svojimi tipičnimi akcijami pod košem neposrečeno poskušal Ratko Varda, medtem ko je Danny Green zgrešil svoje prve tri mete. S štirimi zaporednimi točkami je ameriški košarkar nato le končal črne Olimpijine minute. Po petih minutah so gostitelji vodili s 15:6, pri čemer je Kosta Perović dosegel 8 točk. Namesto Varde je prišel na parket Rothbart. Sledile so bolj izenačene minute in po prvi četrtini je bil zaostanek še dokaj znosen (23:16).

Druga četrtina (17:10): Prednost narasla na 14 točk
Olimpija je slabo začela tudi drugo četrtino, saj štiri minute ni zmogla koša in je zaostajala s 30:16, ko je Jaka Blažič zadel v raketi, v naslednjem napadu pa je Thompson razliko spet vrnil na 10 točk. Šele v 14. minuti so slovenski podprvaki sprožili prvi met za tri točke, zadel je Ben Woodside. Sledile so štiri zaporedne zgrešene trojke. Ob polčasu je bil zaostanek Olimpije 14 točk.

Tretja četrtina (20:6): Aplavz za Navarra
Barcelona je takoj ušla na 16 točk, Olimpijina igra brez repa in glave pa ni vlivala upanja, da bi lahko gledali bolj izenačen dvoboj. Gledalci v Blaugrani so v 25. minuti zaploskali slavljencu Juanu Carlosu Navarru, saj je po svoji 14. točki postal najboljši strelec v zgodovini Evrolige. Prehitel je Marcusa Browna, ki je dosegel 2.715 točk. Olimpija je še naprej zapravljala napade, igralci so se po igrišču vlekli kot te dni megla v Ljubljani in Barcelona je po delnem izidu 11:0 povedla za 25 točk (55:30), Barcelona pa je zapravila dva napada, da bi povedla za 30. Tretji poskus je uspel, trojko je zadel Huertas.

Zadnja četrtina (9:14): Razlika na koncu pod 30
Tekma ni bila na ravni Evrolige in vsi so le še čakali na konec. Wallace je zadel trojko za vodstvo z 72:38, takrat pa je Barceloni zmanjkalo motiva, da bi še naprej smešila tekmece. V zadnjih minutah je nepomembne točke za Olimpijo dosegal zlasti Ćapin in znižal zaostanek pod 30 točk. Olimpija je dosegla zadnjih osem točk na tekmi.

Sašo Filipovski, trener Uniona Olimpije: "Štirideset minut je bila Barcelona v višjem ritmu, ki mu preprosto nismo mogli slediti. V napadu nam ni in ni steklo, v obrambi pa smo za takšnega nasprotnika preprosto prenaivni. Minutažo sem porazdelil med vse svoje igralce, veliko so igrali mlajši, saj nas že v nedeljo čaka pomembna tekma v Zagrebu s Cibono."

* 78:76 (12:14, 22:17, 12:26, 24:13)
Pachulia 19, Shumpert 13, Lakovič 8 v 31 minutah; Motiejunas 22, Lafayette 18.

MONTEPASCHI SIENA - UNICS KAZAN
73:79 (16:21, 25:20, 20:16, 12:22)
McCalebb 22, Kaukenas 13; Domercant 24, Veremenko 21, Greer 12.

BARCELONA 6 6 0 +124 12 MONTEPASCHI SIENA 6 4 2 +44 10 UNICS KAZAN 6 4 2 +8 10 GALATASARAY 6 3 3 -19 9 UNION OLIMPIJA 6 1 5 -101 7 ASSECO PROKOM 6 0 6 -56 6

* 90:85 (16:14, 22:28, 16:18, 19:13)
San Emeterio 25, Bjelica 16, Oleson 13 ... Dragić 0 (0/1 za tri) v 3 minutah; Bogdanović 19, Savas 14 ... Vidmar 6 in 4 skoki v 19 minutah.