Sasu Salin je bil ob Halilu Kanaceviću s 13 točkami najučinkovitejši pri Ljubljančanih. Foto: Aleš Fevžer

Ljubljančani so na povprečni tekmi z veliko napakami na obeh straneh vodili od prve minute. Izid je bil nazadnje izenačen na 4:4, nato pa se je prednost zeleno-belih le še večala. Polčas se je končal s 33:24, po odmoru pa so zmaji na krilih Halila Kanacevića in Sasuja Salina ušli na +15 (47:32).

Olimpija od +18 do le +1
Ko je kazalo, da bo Olimpija v zadnji četrtini, na začetku katere je povedla s 55:37, brez težav zadržala prednost, so domači z nekaj zaporednimi trojkami ujeli priključek. Chris Lofton je dobro minuto pred koncem znižal na 61:64 in napovedal razburljivo končnico. V njej je Marko Marinović s črte prostih metov povišal na 67:61. A še ni bilo konec. Lofton je s trojko tri sekunde pred koncem goste približal le na 68:69, nato pa je na drugi strani Kanacević zadel en prosti met, drugega pa zgrešil. Odbito žogo je ujel Hristo Nikolov.

Pipan: Ne znamo zadržati visoke prednosti
"Znova smo pripravili pravo dramo. Publiki, še bolj pa sebi. Enostavno ne znamo zadržati visoke prednosti. Ne glede na to, je to velika zmaga. Pomembno je dobro začeti tekmovanje, a naše misli so že pri nedeljskem obračunu s Partizanom v Stožicah. Srečanje v nedeljo bo za nas izjemno pomembno, zato časa za slavje ni,"
je po tekmi dejal trener Uniona Olimpije Aleš Pipan.

Ljubljančani bodo v naslednjem krogu, v sredo, 22. oktobra, pred praznimi tribunami dvorane Stožice gostili ruski Himki, ki je s 94:65 premagal Rigo.