Dino Murić
Dino Murić, ki se vrača po poškodbi kolena, je tokrat dobil nekaj več kot pet minut, v katerih pa je ostal brez točke. Še vedno sta poškodovana Sasu Salin in Hristo Nikolov. Foto: www.alesfevzer.com
Sedma zmaga Olimpije v ligi ABA
Še peti poraz Krke zapored

Ljubljančani so za razliko od sredine tekme tokrat nasprotnika zlomili šele v drugem polčasu. V tretji četrtini so s serijo 11:0 pobegnili na 11 točk prednosti (50:39), a so se Madžari na začetku zadnje četrtine znižali na osem točk zaostanka (55:47). Zmaji so tekmo dokončno prelomili s tremi trojkami zapored za vodstvo s 66:47.

Olimpija je imela zlasti v prvem delu velike težave z metom, prvo trojko je šele prek Marka Marinovića dosegla v 15. minuti in to v osmem poskusu. Prva strelca pri gostiteljih sta bila Paolo Marinelli in Blaž Mahkovic s po 14 točkami. Union Olimpijo naslednji teden čaka gostovanje v St. Peterburgu v evropskem pokalu ter domača preizkušnja z zadnjeuvrščenim Levskijem iz Sofije. Slednjega bo gostila v soboto ob 14. uri.

Peti poraz zapored Krke
Krka je proti favorizirani Budućnosti v Novem mestu doživela peti poraz zapored v vseh tekmovanjih (81:90). Nazadnje je v ligi Telemach zmagala 18. novembra, v regionalnem tekmovanju pa 1. novembra. Budućnost je vknjižila peto zaporedno zmago, skupno pa že deseto. Gostje so po odmoru vse bolj prevzemali vajeti igre v svoje roke in v 23. minuti po trojki Nikole Ivanovića prišli do prve otipljive prednosti (36:47). Krka se je približala na le štiri točke zaostanka po košu Nebojše Joksimovića (48:52), a Budućnost nasprotnikov bližje ni več spustila.

Pomagalo ni niti Armsteadovih 28 točk
V zadnji četrtini je razlika spet narasla na deset točk (65:75), varovanci Aleksandra Džikića pa so v zadnji minuti po devetih zaporednih točkah Malcolma Armsteada prišli na le pet točk zaostanka (81:86), a je bil s črte prostih metov nato miren Omar Cook. Armstead pa je v naslednjem napadu še zapravil žogo. Armstead je na koncu bil prvi strelec tekme z 28 točkami, pri gostih je bil najboljši Suad Šehović (22). V prihajajočem tednu bo imela Krka dve priložnosti za prekinitev negativnega niza; v sredo jo čaka gostovanje v Mariboru, naslednjo soboto pa še obračun s Szolnokijem na Madžarskem.