Nekdanji član Olimpije Nebojša Joksimović je v prvi četrtini zmajem natresel deset točk. Foto: www.alesfevzer.com
Zach Wright in Saša Zagorac
Union Olimpija je v tretji četrtini, ki jo je dobila s 23:12, zmanjšala zaostanek. Foto: www.alesfevzer.com
Gašper Potočnik
Varovanci Gašperja Potočnika so v Ligi ABA izgubili še četrtič na zadnjih petih tekmah. Foto: www.alesfevzer.com
Za konec leta nov poraz Uniona Olimpije

Zagrebčani so v uvodni četrtini povsem zasenčili domačine. Na krilih razpoloženega Nebojše Joksimovića, ki je dosegel 10 točk, so ušli na 27:13. Ljubljančani so bili tudi v nadaljevanju ob agresivni obrambi Cibone nemočni, tako da je prednost gostov v drugi četrtini še naraščala.

Siriščević povišal na +20
Ivan Siriščević
je v 15. minuti povišal na +20 (35:15) in s tribun v Stožicah so se zaslišali prvi žvižgi. Zmajem do polčasa (24:29) ni uspelo občutneje znižati zaostanka.

Prebujenje Olimpije po -17
Tudi začetek drugega polčasa je pripadel gostom, ki so z zaporednima košema Andrije Žižića povedli s 43:26. Sledila je minuta odmora Gašperja Potočnika. Zmaji so nato zaigrali precej bolje, tako da so se po točkah Zacha Wrighta in Mihe Lapornika do konca četrtine približali le na -4 (47:51).

Krušlin zapečatil usodo domačih s prostih metov
Zadnjo četrtino je s košema odprl Saša Zagorac in poravnal izid (51:51). Sledil je napet zaključek tekme. Cibona je ušla na 64:59, a se je Olimpija vrnila. Zagorac je zadel dve trojki zapored za 67:67 minuto pred koncem. Sledila sta zapravljena napada na obeh straneh, nato pa je nekaj sekund pred koncem Gregor Horvat ob skoku v napadu napravil (nespameten) prekršek nad Filipom Krušlinom, ki je zadel enega od dveh prostih metov in tako postavil končni izid. Met Zagorca čez vse igrišče je zgrešil cilj.

Ni počitka: 2. januarja Krka, šestega pa Maccabi
Zagorac je bil s 15 točkami najučinkovitejši pri domačih, medtem ko je pri gostih Krušlin dosegel eno več. Za zmaje ne bo veliko novoletnega počitka. Že 2. januarja gostujejo v Novem mestu, nato pa v sredo, 6. januarja, še pri slovitem Maccabiju iz Tel Aviva.

Potočnik: Tekmo izgubili že na začetku
"Mislim, da smo pokazali dva različna obraza. Prva četrtina in del druge smo igrali pod vsako kritiko. Nismo bili dovolj čvrsti in Cibona je to izkoristila. Tako rekoč v prvi četrtini, kot se je to izkazalo na koncu, je dobila tekmo. Na koncu smo se vrnili s prav nasprotno igro, timsko, veliko agresije in požrtvovalnosti. V sami končnici tekme smo bili nekoliko nespretni, saj smo slabo kaznovali njihovo prevzemanje in se odločili za nemogoč met. Povrhu vsega smo naredili še nedopusten prekršek. Če je prekršek bil ali ne, sploh ni pomembno. To se ne dela. Krivi smo si sami, da smo sodnikom sploh dali priložnost, da zapiskajo prekršek. Žal, zelo pomembna tekma in ponovno zamujena priložnost. Na trenutke tekme, ko smo igrali solidno, lahko gledamo kot pravo usmeritev za naprej, ampak na naslednji tekmi moramo odigrati skozi vso tekmo dobro, če želimo na derbiju z novomeško Krko do pozitivnega rezultata,"
je po tekmi dejal trener Uniona Olimpije Gašper Potočnik.