Ljubljančani so doživeli drugi zaporedni poraz v Stožicah, potem ko jih je v torek v Ligi prvakov ugnal Banvit. Izbranci Gašperja Okorna igrajo v zares napornem ritmu, saj bodo v soboto igrali tekmo Lige ABA proti Ciboni v Tivoliju.
Najboljši strelec tekme pred 300 gledalci je bil Devin Oliver z 20 točkami. Vrnil se je Talor Battle, ki se je poškodoval na začetku decembra. Igor Tratnik je odigral prvih pet minut v dresu Olimpije. Pri Krki je Žiga Dimec dosegel 18 točk, Kovačević pa 17, petkrat je zadel izza črte.

Po 30 minutah izid poravnan
V izenačenem prvem delu so si gostje tri minute in pol pred koncem četrtine priigrali najvišjo prednost šestih točk (10:16), a gostiteljem dovolili, da so že v tem delu izid poravnali (18:18). Ljubljančani so v nadaljevanju kaznovali neučinkovitost Dolenjcev in pri vodstvu s 35:25 napovedali, da bosta točki ostali doma. S tem se niso strinjali tekmeci in do odmora je prednost skopnela na dve točki (37:35). Tretja četrtina ni prinesla spremembe, ekipi sta se menjavali v vodstvu, ob pisku sirene pa sta obe dosegli po 56 točk.

Nešportni napaki Battla in Barbariča
Na začetku zadnje četrtine je Battle naredil nešportno osebno napako nad Domnom Bratožem, ki je zadel dva prosta meta. Krka je imela nato še žogo in Bratož je zadel izza črte za vodstvo z 61:56. Olimpija tri minute ni dosegla niti točke. Kovačević je z dvema trojkama povišal prednost Novomeščanov na 72:61.

Dimec dosegel odločilni koš
Krka ni izkoristila nešportne osebne napake in izključitve Jana Barbariča. Zmaji so nato zaigrali precej bolje in s tremi prostimi meti Roka Badžima minuto pred koncem znižali na 79:80. Po zgrešenem metu Paola Marinellija je žogo ujel Dimec in 42 sekund pred koncem povišal na 79:82. Po zgrešenem metu najboljšega igralca Olimpije Oliverja bi Marko Jošilo lahko odločil tekmo v korist Krke, a je zgrešil oba prosta mesta. Zmago Krke je potrdil Dino Cinac s tremi prostimi meti v zadnjih sekundah.

"Zaslužena zmaga Krke, ki si je zmage želela mnogo bolj kot mi. Vesel sem, da se ekipa po poškodbah popolnjuje. Košarkarji, ki so bili doslej poškodovani, so po dolgem času dobili priložnost za igro. Upam, da nam bo to prineslo nekaj svežine in razbilo mrtvilo ob tako velikem številu tekem," je pojasnil trener Olimpije Gašper Okorn.

Trener Krke Simon Petrov je bil veliko bolj zadovoljen: "Veseli me, da smo na tekmi v Stožicah prišli do pozitivnega rezultata. Imeli smo kar nekaj vzponov in padcev, na treningih pa bomo morali poskrbeti, da bo črnih minut čim manj. Vesel sem, da smo tudi v državnem prvenstvu ujeli pravi ritem. Samozavestno pričakujemo nadaljevanje sezone."