Dirk Nowitzki je bil rezervist na zadnjih šestih tekmah, potem ko se je vrnil po poškodbi kolena, zaradi katere je moral izpustiti prvih 27 tekem sezone. Foto: EPA
Rajon Rondo
Rajon Rondo je bil ob Paulu Pierceu ključ do vrnitve Bostona. Foto: Reuters

Srečanje je odločil še en rekonvalescent, Eric Gordon, ki je 4,7 sekunde pred koncem zadel pod prekrškom in bil nato uspešen še s črte prostih metov. Branilec Sršenov, ki se je tako kot Nowitzki vrnil po operaciji kolena in odigral šele tretjo tekmo v sezoni, je iz igre predtem sicer metal 3/13.

Sodniki v zadnjem napadu niso piskali osebne napake nad O. J. Mayem, kar je iztirilo lastnika Dallasa Marca Cubana. "Privrženci Lige NBA, žal mi je. 13 let že skušam popraviti sojenje v tej ligi, ampak na tem izpitu sem grdo padel. Imate morda kako idejo? Potrebujem pomoč," je na Twitterju zapisal Cuban, ki se je jezil nad sodniki že v sredo po tekmi proti Miamiju. Tudi to so Mavsi izgubili po podaljšku.

Nowitzki je igral 34 minut in bil ob metu 7/16 z 20 točkami prvio strelec Dallasa. Najučinkovitejši košarkar tekme je bil Greivis Vasquez s 25 točkami. 15 jih je dosegel v zadnji četrtini. Dallas je v podaljšku izgubil deseto tekmo zaporedoma (sedmo v letošnji sezoni), kar je izenačen rekord Lige NBA.

8 + 5 Udriha v 22 minutah
Beno Udrih
je solidno izkoristil svojo minutažo na gostovanju Milwaukeeja pri Indiani, ki so jo Bucksi izgubili s 95:80. V 22 minutah je dosegel 8 točk (4/7) in prispeval pet podaj.

Celticsi slavili po minus 19
Boston je v Atlanti nadomestil 19 točk zaostanka in zmagal z 89:81. Odločilna je bila 3. četrtina, ki so jo Celticsi dobili s 33:9. Paul Pierce je v tem delu dosegel 17 od svojih 26 točk. Rajon Rondo je vknjižil trojni dvojček - 14 točk, 11 skokov in 10 podaj.

Clippersi postavili nov rekord
Los Angeles Clippersi so ob 27 točkah Chrisa Paula in 23 Blaka Griffina s 115:89 odpravili Golden State in z 12. zaporedno domačo zmago postavili nov klubski rekord.

INDIANA - MILWAUKEE 95:80
Hibbert 20, 15 skokov, Hill 14; Ellis 21, Jennings 12, Udrih 8 (4/7) in 5 podaj v 22 minutah.

ATLANTA - BOSTON 81:89
ORLANDO - NEW YORK 106:114
CLEVELAND - HOUSTON 104:112
BROOKLYN - SACRAMENTO 113:93
MINNESOTA - PORTLAND 97:102
DALLAS - NEW ORLEANS * 96:99
SAN ANTONIO - PHILADELPHIA 109:86
DENVER - UTAH 110:91