Russell Westbrook je igral kot v transu. Foto: Reuters
Roy Hibbert je bil tarča ogorčenih navijačev, ki jim je z odlično predstavo vsaj za zdaj zaprl usta. Foto: Reuters

Tudi Pacersi so z zmago nad Washingtonom (86:82) izenačili na 1:1 konferenčni polfinale Lige NBA na Vzhodu.

Nevihta v režiji Westbrooka in Duranta
V Oklahomi so navijači gledali šov v režiji Westbrooka in Duranta. Westbrook je dosegel 31 točk (met 13/22), 10 skokov in 10 podaj, kar je bil že njegov tretji trojni dvojček na zadnjih petih tekmah končnice. Durantu je do trojnega dvojčka zmanjkala ena podaja. Dosegel je 31 točk (met 10/22), 12 skokov in 9 podaj. Zvezdnika Thunderjev sta bila povsem blizu zgodovinskemu dosežku, saj se ni v končnici še nikoli zgodilo, da bi trojnega dvojčka na eni tekmi dosegla košarkarja iz iste ekipe.

Pri Clippersih je bil z 18 točkami najučinkovitejši J. J. Reddick. Junak prve tekme Chris Paul, ki je bil v prvi četrtini brez dosežene točke, je srečanje končal s 17 točkami in 11 podajami.

Oklahoma je iz igre metala 51-odstotno in dobila skok z 52:36. Thunderji so polčas dobili za pet. Durant je samo v prvi četrtini (37:28) dosegel 17 točk, Westbrook jih je do polčasa vknjižil 19. Srečanje se je prelomilo v tretji četrtini, ko je na igrišče stopil tudi Tabo Sefolosha (14 točk). Švicarski košarkar je v tem delu dosegel 12 točk, Oklahoma pa je ušla na 17 točk prednosti.

Hibbert odgovoril na kritike
Močno kritizirani center Indiana Roy Hibbert je bil junak zmage nad Washingtonom. Igralec, ki je na sezono plačan 15 milijonov dolarjev, je na prvih osmih tekmah končnice skupno dosegel 37 točk in 24 skokov, dvakrat na zadnjih štirih dvobojih je končal z ničlo, tokrat pa je bil z 28 točkami prvi strelec obračuna. V svojo statistiko je vpisal še devet skokov.

Wizardsi so izgubili prvo tekmo na gostovanju v letošnji končnici. Tudi tokrat niso bili brez možnosti. Še pet minut pred koncem so vodili s 77:74, nato pa je sledil delni izid 0:6, po katerem Indiana ni izpustila več vodstva iz rok. Najučinkovitejši pri Wizardsih je bil z 21 točkami in 11 skoki poljski center Marcin Gortat.