Pred sezono so Matjaža Smodiša povezovali tudi s Krko. Proti moštvu, kjer je začel svojo športno pot, je Novomeščan dosegel 13 točk. Foto: Liga ABA
Jerome Jordan
Najboljši strelec Krke je bil znova jamajški center Jerome Jordan. Foto: Liga ABA

Cedevita, pri kateri igra tudi slovenski reprezentant Matjaž Smodiš, ki je kariero začel v Novem mestu, ima enak izkupiček kot Union Olimpija. Zmaji so edini, ki jim je vrsto Dražena Anzulovića v tej sezoni jadranskega tekmovanja uspelo premagati.
Cedevita ves čas v prednosti
Zagrebčani so že na samem začetku prevzeli pobudo in niti igre tako rekoč skozi vso tekmo držali v svojih rokah. Že po nekaj minutah so hrvaški podprvaki prišli do zanesljive prednosti, ki so jo do odmora zvišali na 16. V tretji četrtini so hitro gostitelji razliko povišali na več kot 20 in visoko prednost do konca srečanja brez težav obdržali. Krka tako skupaj s Heliosom in Zlatorogom z eno samo zmago ostaja na dnu jadranske lestvice.

Najboljši strelec tekme je bil Miro Bilan, ki je dosegel 19 točk. Nekdanji košarkar Olimpije Marino Baždarić jih je prispeval 14, Smodiš pa 13. Pri Krki je bil s 13 najboljši Jerome Jordan, Zoran Dragić in najnovejša okrepitev Allan Ray sta jih dodala po 10.

Laščani pripravili veliko presenečenje
V soboto je pravo senzacijo pripravil Zlatorog, ki je v Treh lilijah na kolena spravil branilca naslova Partizan (72:62). Union Olimpija je tesno klonila na težkem gostovanju v Tel Avivu. Maccabi je bil boljši za točko (67:66). Helios je bil brez možnosti na gostovanju pri Zagrebu (72:57).