Vladimir Panić je tudi tokrat zablestel. Foto: MMC RTV SLO/Andrej Cundrič
Aleksandar Čapin
Aleksandar Čapin je zaznamoval zaključek derbija v Tel Avivu, a ostal brez zmage. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

To je sploh prva zmaga za varovance Rada Trifunovića v novi sezoni jadranske lige po sedmih zaporednih porazih. Petkratni prvaki iz Beograda so v Treh lilijah tako rekoč ves čas zaostajali, vse upe srbskega evroligaša na morebiten preobrat pa je s košem za +12 (68:56) dve minuti pred koncem pokopal mladi Jaka Brodnik. Sicer sta pri gostiteljih s po 20 točkami blestela Vladimir Panić in Daniel Vujasinović, ki je zbral še šest podaj, pet ukradenih žog in štiri skoke.

Partizan zadnjič vodil v 21. minuti
Beograjčani so se po veliki zmagi v Milanu sredi tedna tekme lotili očitno nekoliko zadržano in s kančkom podcenjevanja, tako da so imeli zadnji preblisk v 22. minuti, ko so po trojki Danila Andušića tudi zadnjič vodili (35:36). Gostiteljev niso ustavile niti težave z osebnimi napakami domačih centrov, saj sta se Alen Omić (v 35. minuti) in Darko Čohadarević (37.) še pred koncem dvoboja s po petimi osebnimi napakami usedla na klop.

Ćapinova izgubljena žoga odnesla veliko zmago
Union Olimpija je bila pri Maccabiju po solidni predstavi v igri za zmago vse do konca, a je 20 sekund pred koncem po zapravljenem domačem napadu žogo še na svoji polovici izgubil Aleksandar Ćapin, Jogevu Ohajonu pa izpod koša ni bilo težko zadeti za 66:62.

Maccabi dosegel kar 30 točk več v raketi
Ob tem so Ljubljančani v zadnji minuti prek Ćapina in Sasuja Salina zapravili dva prosta meta, Ćapin pa je trojko za končnih 67:66 dosegel v zadnji sekundi tekme. Izraelci so v raketi dosegli kar 30 točk več (48:18), gostitelji pa so po košu prvega strelca tekme Liorja Elijaha največ vodili v 28. minuti, ko je bilo 52:40. Olimpija se ni predala in tri minute pred koncem povedla z 59:57, minuto pozneje je bilo že 61:61, po trojki Davida Bluthenthala pa 64:61. To je bil prvi poraz za zmaje v letošnji sezoni jadranske lige.

Helios je bil brez možnosti za presenečenje v Zagrebu (72:57), zadnjo tekmo kroga bo jutri zvečer z gostovanjem pri Cedeviti odigrala Krka.