Dvorana Laktaši, v kateri se je zbralo 1.500 gledalcev, je neosvojljiva trdnjava za Ljubljančane, ki so izgubili še petič.
Začetek tekme je pripadel gostiteljem, ki so hitro povedli s 16:4. Aleksandar Ćapin in Vuk Radivojević sta zadela za tri točke. Trener zeleno-belih Gašper Potočnik je vzel minuto odmora. Po uvodni četrtini je bilo 21:10.
Druga in tretja četrtina pripadli Olimpiji
Zmaji so se pobrali v drugi četrtini, že takoj na začetku sta Miha Lapornik in Luka Rupnik zadela izza črte (21:16). Ljubljančani so počasi, a vztrajno lovili tekmece. V 19. minuti so tako prišli do 36:38, na odmor pa odšli s štirimi točkami zaostanka (40:36).
V tretji četrtini je Olimpija z delnim izidom 8:0 prevzela vodstvo, po trojki Saše Zagorca je bilo 49:53. Po 30 minutah so imeli zmaji dve točki prednosti (54:56).
Ćapin in Radivojević zrežirala preobrat
Zadnjo četrtino je Olimpija začela sijajno, saj je Blaž Mahkovic dvakrat sijajno prodrl (54:60). Ko se je Igokea znašla v težkem položaju, sta odgovornost nase prevzela Radivojević (20 točk, 4/7 za dve, 3/4 za tri) in Ćapin (16 točk), z delnim izidom 10:0 so gostitelji dosegli preobrat (64:60). V ključnih trenutkih je Gregor Horvat naredil korake, Zagorac pa je zgrešil za tri točke. Ćapin je imel mirno roko pri prostih metih za potrditev zmage.
V zgoščenem urniku Lige ABA čaka zeleno-bele naslednja tekma že v sredo, ko v Stožicah prihaja Sutjeska.