Edo Murić je bil s 17 točkami prvi strelec tekme. Foto: Nebojša Tejić/ABA
Leo Westermann
Novomeščani so odlično igrali v obrambi. Do 3. kroga prvi strelec lige Leo Westermann se v 34 minutah sploh ni uspel vpisati med strelce. Foto: Nebojša Tejić/ABA
Malcolm Armstead
Malcolm Armstead se je znova izkazal za odlično okrepitev. Foto: Nebojša Tejić/ABA
Krka ugnala branilca naslova

Aktualni slovenski prvaki so odlično začeli in v peti minut povedli z 9:2. Vodstvo so uspeli zadržati vse do 12. minute, ko je Dejan Musli z zadetim prostim metom zagotovil prednost Partizanu (16:17). Na odmor so gostje odšli s prednostjo točke (24:25).

Slovenski prvaki so odlično začeli drugi del in naredili serijo 11:0. Partizan je nato ujel priključek, a je manjši delni izid gostov z neverjetno trojko prekinil Zvonko Buljan, ki se je razigral v drugem polčasu. V zadnji četrtini so Beograjčani lovili priključek, uspeli so se že približati, a je Malcolm Armstead izza črte tri minute pred koncem zadel za +8. Piko na i pa je nato postavil še razigrani Edo Murić.

Odličen začetek sezone
Krka je tako dosegla drugo zmago v jadranskem tekmovanju, na domačem terenu pa ostaja še brez poraza. Vrsta Aleksandra Džikića je imela v uvodnih treh krogih zelo težek razpored, saj je igrala proti Budućnosti, Cedeviti in Partizanu, trem klubom, ki merijo vsaj na Final Four. Partizan, šestkratni prvak Jadranske lige, je sicer klonil prvič letos.

Odlično je znova igral Murić, ki je prispeval 17 točk in osem skokov, prav tako je bil zelo razigran Armstead, ki je pristavil 13 točk in po pet skokov ter podaj. V drugem delu je bil zelo razigran Buljan, ki je vseh sedem točk dosegel v drugem polčasu, ob tem je ujel tudi devet odbitih žog, v prvem polčasu pa je igral slabo in izgubil kar šest žog. Pri Partizanu je bil Joffrey Lauvergne najboljši s 13 točkami. Izvrstno so gostitelji zaustavili najboljšega beograjskega košarkarja Lea Westermanna. Francoski organizator igre, ki je bil v prvih dveh krogih prvi strelec lige, v 34 minutah sploh ni dosegel točk.

Drugi slovenski predstavnik v ligi Olimpija, ki je zelo slabo začela tekmovanje in je doživela dva visoka poraza, bo v nedeljo gostovala v Širokem.