Aleksandar Ponjavić je bil med bolj razpoloženimi košarkarji Tajfuna. Foto: Tajfun/Gašper Gobec
Vladimir Štimac in Domen Bratož
Vladimir Štimac je kraljeval pod obročem. Dosegel je 9 točk, a prispeval kar 8 skokov v napadu. Foto: Tajfun/Gašper Gobec
Tajfun popustil v zadnji četrtini

Tajfun, druga najboljša slovenska ekipa v letošnji izvedbi Jadranske lige, je v prvem polčasu še držal stik s srbskimi košarkarji, ki pa so v nadaljevanju pritisnili na plin, izkoristili številne napake gostiteljev in suvereno osvojili novi dve točki. S tem so se na vsega točko približali vodilnemu moštvu v tekmovanju, Cedeviti.

Crvena zvezda je sicer zbrala 36 skokov, od teh kar 19 v napadu! Tajfun jih je zbral 24 (6 v napadu). Tajfun, ki je sicer v Beogradu proti Crveni zvezdi izgubil s kar 113:66, je na lestvici Lige ABA kljub porazu napredoval na 6. mesto, za petouvrščeno Krko zaostaja za točko.

Črne minute in delni izid 8:0
Tajfun, ki ni mogel računati na usluge Sandija Čebularja, je v prvem polčasu ves čas držal stik z nasprotnikom iz Beograda. Še več, varovanci Dejana Mihevca so bili natančni z razdalje (met za tri 4/8), s košem Domna Bratoža so povedli za tri točke (23:20), nato pa so v drugi četrtini sledile črne minute, v katerih je Crvena zvezda z delnim izidom 8:0 povedla za štiri točke (30:34). Tik pred odmorom je trojko zadel Nemanja Dangubić za izid ob polčasu (35:39).

Crvena zvezda vodila za +16
V nadaljevanju so Šentjurčani še naprej držali stik z Beograjčani, nato pa v zadnjih trenutkih tretje četrtine popustili, Crvena zvezda pa je na krilih Branka Lazića v 28. minuti pobegnila na +8. Najprej je 26-letnik zadel trojko, hip zatem pa še ukradel žogo in zadel polaganje iz protinapada (49:57). Odlična igra gostujoče ekipe se je nadaljevala, po ukradeni žogi in košu iz protinapada Stefana Jovića je povedla s +11 (52:63). Srbi so v obrambi strnili vrste, večkrat so zaustavili gostitelje, povedli so tudi že za +16 (55:71) in tekmo mirno pripeljali do konca.