Union Olimpija je prejšnji teden v Beogradu premagala Crveno zvezdo, tokrat pa v domači dvorani klonila pred Budućnostjo. Foto: www.alesfevzer.com
Po dveh zaporednih porazih v Ligi ABA in ne prav vedrem vzdušju v klubu je za Krko zmaga proti Partizanu sredi Beograda, začinjena s trojko iz sredine igrišča za slavje s 70:69, pravi obliž na rane in odlična popotnica v pokal Fiba, ki se začenja prihodnji teden. Foto: Liga ABA

V Stožicah je bila med 2.800 gledalci tudi navijaška skupina Green Dragons, ki je željno pričakovala nogometni derbi proti Mariboru, a je tekma odpadla, zato so Dragonsi spodbujali košarkarje. Gostje iz Podgorice so si ključno prednost priigrali v drugi četrtini, ki so jo dobili s 14:27. Ob polčasu je bilo 34:42, pri čemer je Bojan Subotić, ki je bil nevaren iz vseh položajev, za goste dosegel 13 točk. Sredi tretje četrtine je prednost Budućnosti dosegla 14 točk (36:50). V 35. minuti je pri 51:56 Zach Wright zgrešil trojko, v naslednjem napadu pa je prvi strelec tekme Devoe Joseph (15 točk) met izza črte 6,75 zadel.

Olimpija (brez poškodovanih Rupnika, Zagorca in Mahkovica) ni bila razpoložena, niti dovolj borbena, delala pa je preveč napak. Zadela je le tri od 16 poskusov za tri točke, izvajala pa je vsega sedem prostih metov. Najboljši strelec je bil Miha Lapornik s 15 točkami, Sava Lešić pa se je izkazal s 13 točkami in 17 skoki.

Mulalić zadel met s polovice igrišča
Krka je v Beogradu po infarktni končnici premagala Partizan z 69:70. Mirko Mulalić (skupaj 19 točk) je v zadnji sekundi z metom s polovice igrišča utišal Pionir. Krki so za zadnji napad ostale le tri sekunde in ko je Mulalić prišel do sredine, je že moral vreči na koš. Žoga je šla skozi obroč od table in gledalci kar niso mogli verjeti, na kakšen način je Partizan izgubil, potem ko je večino tekme vodil (ob polčasu 43:34, bilo pa je tudi +13). Prvi strelec Krke je bil Jure Lalić z 21 točkami (13 v drugem polčasu), zbral je tudi sedem skokov.