Deividas Gailius je edini igralec Uniona Olimpije, ki je dosegel več kot deset točk. Foto: Aleš Fevžer
Andrija Žižić in Nebojša Joksimović
Andrija Žižić je bil najboljši strelec tekme s 16 točkami. Foto: Aleš Fevžer
Aleš Pipan
Aleš Pipan je bil zelo razočaran nad izjemno slabo predstavo svojih varovancev. Foto: Aleš Fevžer
Navijači Cibone
Navijači Cibone so se veselili zanesljive zmage svojih ljubljencev v Stožicah. Foto: Aleš Fevžer
Žvižgi za Olimpijo v Stožicah

Zeleno-beli so v drugem polčasu delovali razglašeno, nepovezane akcije so se vrstile, s tem pa tudi izgubljene žoge. Alex Stepheson je 38 sekund pred koncem dosegel edini dve točki Olimpije v zadnji četrtini, ki so jo Zagrebčani dobili kar z 21:2.
Ljubljančani so iz igre metali le 22-odstotno (9/37 za dve in 5/27 za tri točke). Proste mete so izvajali katastrofalno (14/28).
Augustus z dvema trojkama zaključil četrtino
Zagrebčani so bolje začeli. Andrija Žižić je nanizal osem točk, z delnim izidom 0:9 pa je Cibona prevzela pobudo (11:18). Zeleno-beli so se vrnili v zadnjih dveh minutah uvodne četrtine, ko je Kodi Augustus z dvema zaporednima trojkama zrežiral preobrat (21:19).
Šarić blestel v 2. četrtini
V drugi četrtini so bili gostje boljši, razigral se je Dario Šarić, Jerel Blassingame pa je polagal ob prekršku Dragiše Drobnjaka (32:35). V zadnji akciji pred odmorom je Žižić ukradel žogo Augustusu, podal do Šarića, ki je ob sireni poskrbel za največjo prednost Cibone (33:41).
Gailius držal priključek
Najboljši strelec Olimpije Deividas Gailius (11 točk) je v tretji četrtini s trojko znižal na 43:48. Po 30 minutah je prednost Cibone znašala osem točk (45:53).
Zmaji katastrofalni v zadnji četrtini
V zadnji četrtini je pri zeleno-belih razpadel sistem, niti polaganja izpod koša niso več šla skozi obroč, številni meti izza črte niso niti zadeli obroča. Na drugi strani so Šarić, Bllasingame in Darryle Strawberry polnili koš Olimpije. Razlika je vseskozi naraščala, na koncu pa je znašala kar 27 točk.
V nedeljo gostovanje v Širokem Brijegu
Zeleno-beli, ki so že v Skopju pokazali niz slabosti in neuigranosti, so bili ob izostanku poškodovanih Dina Murića in Cedrica Jacksona popolnoma brez možnosti. V Ligi ABA, kjer so trenutno na zadnjem mestu, jih v nedeljo čaka preizkušnja v Širokem Brijegu, v sredo pa se začenja Evropski pokal, ko v Stožice prihaja Varese.

Izjavi po tekmi:
Neven Spahija, trener Cibone: "Mojim igralcem čestitam za zmago na zelo pomembni tekmi. Ni važno, kako, a zmagali smo v Ljubljani, kjer ni lahko priti do zmage. Današnja tekma ni ponudila vrhunske košarke. Moja ekipa je v krču, še sam ne vem, zakaj. To moramo v prihodnjih tednih rešiti."

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Čestitam Ciboni, opravičujem pa se vsem, ki so danes prišli na tekmo. Videli so Cibono, Olimpije pa ne. Slabo smo igrali v napadu. Zgrešili smo številne mete, v napadu pa bili povsem prestrašeni. Bilo je tudi preveč individualnih napak. Na tak način ne moreš zmagati."