Marko Marinović je bil s 23 točkami najboljši strelec Uniona Olimpije, trojke je metal 6/7. Foto: BoBo
Jasmin Hukić
Jasmin Hukić je bil prvi strelec tekme. Zadel je tudi štiri trojke. Foto: Szolnoki Olaj/Bugany Janos
Union Olimpija ni imela težav z Bolgari

Tekma v Stožicah je bila že ob 14. uri zaradi nedeljskega koncerta Bryana Adamsa. Ljubljančani so zmagali petič v zadnjih šestih krogih. Končna razlika 19 točk je povsem realen odraz dogajanja na parketu. V prvih dveh četrtinah so bili zeleno-beli zelo navdihnjeni v napadu, tako da so v prvem polčasu zbrali 55 točk.
V 3. četrtini jim je motivacija močno popustila, tako da so v desetih minutah dosegli samo dva koša iz igre, v zadnjem delu pa so znova dokazali svojo premoč. Z delnim izidom 11:0 so že na začetku zadnje četrtine rešili vse dvome o zmagovalcu, ko so povedli s 74:56. Najboljša strelca sta bila Marko Marinović (trojke 6/7) s 23 točkami (18 jih je dosegel v drugem polčasu) in Dino Murić (za dve točki 8/11) z 22 (17 v prvem polčasu). Omeniti velja še dvojni dvojček Alena Omića - 10 točk in 14 skokov.

V soboto Olimpija gostuje v Novem mestu
Krka nadaljuje z neprepričljivimi igrami in je v jadranski ligi klonila že šestič zapored. Zadnjič so slovenski prvaki slavili 1. novembra, ko so bili v Sofiji boljši od Levksega. Gostitelji, ki so prejšnji teden v Stožicah dvakrat izgubili, so hitro prevzeli pobudo in si po slabem začetku Krke v napadu v drugi četrtini priigrali več kot deset točk naskoka. Novomeščani so ves čas lovili Szolnoki, a preograta jim ni uspelo narediti. V zadnji četrtini so najprej prišli na 49:45, toda hitro so edini madžarski predstavniki v Ligi ABA znova vodili za več kot deset.

Dvomestno prednost so imeli tudi še dobri dve minuti pred koncem, v zadnji pa naredili kar nekaj napak in Krka je po koših Jasmina Hukića, Malcolma Armsteada in Mirka Mulalić prišla na 61:59, zmago gostiteljev pa je nato s črte prostih metov potrdil Teddy Gipson. Hukić je bil prvi strelec tekme z 18 točkami, Chris Booker pa jih je dodal 17.

Naslednjo soboto bo v Leonu Štuklju slovenski obračun.