Deon Thompson je bil s 13 točkami drugi najboljši strelec Olimpije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aleksander Sekulić
Trener Krke Aleksander Sekulić ne najde pravega recepta za izhod iz krize. Foto: MMC RTV SLO
Maccabi v Ljubljani potrdil prvo mesto v Ligi ABA

Ljubljančani so vodili le na začetku tekme (8:2, 11:4, 14:9), nato pa so pobudo prevzeli gostje, ki so prvo četrtino dobili s 16:17. Po prvem polčasu je bilo 34:39. V zadnjih treh minutah so Ljubljančani z delnim izidom 7:0 znižali zaostanek z 12 (27:39) na pet točk.
V drugem polčasu je Maccabi višal prednost. V 36. minuti je prvič znašala 20 točk (55:75), toliko pa je bila razlika tudi na koncu. Gostje so skok dobili s 36:30.
Pri zmagovalcih je največ točk dosegel David Blu, 17, pri Unionu Olimpiji pa je z 18 točkami izstopal Goran Jeretin, ki je imel tudi najvišji statistični indeks na tekmi (24). Deon Thompson je zbral 13 točk in 10 skokov, Sasu Salin 11 točk, Jaka Blažič pa 10 ob slabem metu iz igre 4:13.
V Novem mestu na začetku tekme 0:14
Krka je doma zelo slabo začela tekmo proti Cedeviti, saj so gostje dosegli prvih 14 točk. V 16. minuti so se Novomeščani približali na 25:30, vendar so Zagrebčani do polčasa znova pobegnili na 33:48. V drugem delu so brez težav zadržali prednost. Gledalci so v gostujoči vrsti spremljali tudi Matjaža Smodiša, ki je bil z 12 točkami drugi najboljši strelec Cedevite. Krka, ki je doživela šesti zaporedni poraz, je zgrešila 12 prostih metov, zadela zgolj dve trojki in izgubila 14 žog.
Zlatorog je v Beogradu proti Partizanu izgubil visoko s 50:90.