Košarkarji Uniona Olimpije so v prvem polčasu nadigrali uglednega nasprotnika in si priigrali zajetno prednost, ki so jo zadržali vse do zadnje četrtine, v kateri so nato precej popustili, a so se vseeno na koncu veselili velike zmage. Foto: ABA Photo
Partizanov trener Duško Vujošević je v prvem polčasu stekel na parket in izrazil nestrinjanje s sodniško odločitvijo, zaradi česar je prejel tudi tehnično napako. Foto: ABA Photo
Dino Murić se je takole izkazal v eni izmed obrambnih akcij. Foto: ABA Photo
Deividas Gailius je bil z 20 točkami najkoristnejši igralec tekme. Foto: ABA Photo
Nebojša Joksimović
Nebojša Joksimović je skozi vso tekmo odlično razigraval svoje soigralce. Foto: ABA Photo
Zmaji zdržali zadnji nalet Partizana

Ljubljančani so goste iz Beograda presenetili s kombinatorno, predvsem pa odlično strelsko formo v napadu in čvrsto igro v obrambi. Košarkarji Partizana večji del tekme niso uspeli razviti svoje igre v napadu, a so nato stopili na plin v zadnji četrtini in se z delnim izidom 13:0 zmajem približali na vsega štiri točke zaostanka. Vseeno so tudi sami grešili in v napadu storili preveč napak, tako da je zmaga Olimpije ostala doma.

Sijajen uvod v tekmo zmajev
Ljubljančani so tekmo začeli izjemno. Hitro so smuknili v prednost in jo z dobro igro v obrambi do konca prve četrtine tudi zadržali. Na krilih odličnega Deividasa Gailiusa, ki je zadel dve trojki zapored, so četrtino končali z delnim izidom 8:0 (21:9). Gostje iz Beograda nikakor niso uspeli povezati igre v napadu, v obrambi pa so zmajem prepuščali preveč odprtih metov, ki so jih varovanci Aleša Pipana s pridom izkoriščali - zadeli so kar 5 od 9 trojk.

Ljubljančani izkoristili tehnični napaki
Odlično igro so zmaji nadaljevali tudi v drugi polovici prvega polčasa, odprlo pa se je predvsem v 15. minuti, ko sta tehnično napako prejela najprej Dejan Musli, nato pa še trener Duško Vujošević. Nebojša Joksimović je zadel vse tri proste mete, nato pa je s soigralci prerešetal Partizanovo mrežico in z delnim izidom 9:2 prednost Olimpije povišal že na 20 točk (37:17). 'Joksa' je imel fantastičen pregled nad igro, z natančnimi podajami je razigraval svoje soigralce, v obrambnih nalogah pa je blestel Alex Stepheson. Na odmor sta ekipi odšli z izidom 42:25.

Olimpija ohranila prednost 17 točk
Gostitelji tretje četrtine niso začeli najbolje, Beograjčani so to hitro izkoristili in zadeli nekaj lahkih košev. V trenutku, ko se je odprlo Tarenceu Kinseyju in ko je Američan dosegel nekaj lahkih točk s polrazdalje, je dobri dve minuti pred koncem tretje četrtine ključno trojko zadel Sasu Salin (54:37). V 30. minuti je nato Luka Rupnik storil tehnično napako, prek katere pa gostom zaostanka ni uspelo zmanjšati (56:39), Olimpija je ohranila prednost iz prvega polčasa (17 točk).

Mrk Olimpije in povratek Partizana
Zmaji so morali v zadnji četrtini zajetno prednost le še zadržati do konca. V 33. minuti je gledalce na noge z novo zadeto trojko dvignil Salin in prednost znova povišal na +18, a so na drugi strani že v naslednjem napadu Beograjčani s trojko Saše Pavlovića vrnili milo za drago. Srbi so v končnici zaigrali zelo agresivno, začutili so svojo priložnost, slabe štiri minute pred koncem so zaostanek znižali že na -12. Istočasno se je zmajem ustavilo v napadu, izgubili so odločno preveč žog, na trenutke so delovali, kot da bi pozabili igrati košarko.

Zmaga vendarle ostala doma
Prednost gostiteljev je po neverjetnem delnem izidu 13:0 skopnela na vsega štiri točke (61:57), Ljubljančani enostavno niso našli odgovora na izjemno agresivno obrambo gostov. Dobre pol minute pred koncem srečanja se je Pavloviću ponudil povsem odprt met za tri točke, ki ga je 30-letnik na veliko olajšanje domačega občinstva zgrešil, košarkarji Olimpije so se na koncu s prostimi meti Jakova Vladovića in Gailiusa vendarle izkopali iz zagate. Zadnjo četrtino so Beograjčani sicer dobili z 20:10.