Jaka Blažič je znova blestel, dosegel je 22 točk in popolnoma zasenčil Lea Westermanna, ki velja za enega izmed največjih talentov evropske košarke. Foto: Aleš Fevžer
Vladimir Lučić je bil najboljši strelec Partizana s 13 točkami. Foto: Aleš Fevžer
Jaka Blažič in Drew Gordon
Drew Gordon v ključnih trenutkih ni zgrešil. Foto: Aleš Fevžer
Partizan dobil napeto srečanje v Stožicah

Obračun evroligaških moštev, ki sta v zadnjem odigranem krogu najprestižnejšega evropskega klubskega tekmovanja zmagali (Partizan prvič, Union Olimpija pa drugič), je bil napet, odločitev o zmagovalcu pa je padla šele v zadnji minuti.

Precej boljši začetek črno-belih
Beograjčani so z delnim izidom 6:0 že po štirih minutah vodili za sedem točk (6:13). Dylan Page in Klemen Prepelič sta bila natančna za tri točke in Olimpiji je uspelo držati priključek v prvi četrtini (19:21).
Partizan prednost povišal že na 14 točk
V drugi četrtini je Partizanu uspel niz 9:1, Danilo Andjušić je zadel trojko, nekdanji igralec Olimpije Davis Bertans pa je bil dvakrat natančen pod košem (26:38). Gostje so povedli že za 14 točk (32:46), Page pa je s trojko tik pred odmorom znižal na 38:48.
Naveza Blažič-Prepelič blestela
Po odmoru so zeleno-beli zaigrali kot prerojeni. Pod košem je blestel Aron Baynes, Jaka Blažič se je razigral, dve trojki je zadel Prepelič. V 29. minuti je Olimpija povedla z 61:60 in 4.000 gledalcev v Stožicah je bilo na nogah. Skupaj sta Blažič in Prepelič v tretji četrtini dosegla 16 od 25 točk zmajev.
Gordon sijajen v končnici
Sredi zadnje četrtine je Partizan znova povedel za pet točk (67:72). Baynes je zadel tri izmed štirih prostih metov, nato pa izenačil na 72:72. Po podaji Prepeliča je zabil za 76:74 in še dvignil temperaturo v razgretih Stožicah. Gostje so s prodori pod koš uspešno izsilili osebne napake. Drew Gordon in Bertans sta bila natančna (76:78). Po zgrešenem metu Blažiča je Dragan Milosavljević minuto pred koncem povišal na 76:80. Prepelič je z dvema prostima metoma znižal, a ključni koš je prispeval razigrani Gordon (12 točk), ki je nato dodal še dva prosta meta (80:84).
Zmaji zgrešili kar enajst prostih metov
V končnici je odločilo izjemno izvajanje prostih metrov Partizana (22/26), Olimpija je zgrešila kar 11 prostih metov (20/31). Ljubljančani so z nastopom proti petkratnemu prvaku lige končali niz petih domačih tekem, ki jim je prinesel dve zmagi, in hkrati začeli serijo treh srečanj v gosteh; v četrtek proti Fenerbahčeju v Carigradu, v nedeljo v Novem mestu proti državnemu prvaku Krki ter nato še s Panathinaikosom v Atenah.